- Категорія
- Новини України
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 404
З глави АМКУ Павла Кириленка зняли електронний браслет — рішення суду
Підозрюваному в незаконному збагаченні екс-губернатору Донецької області Павлу Кириленку дозволили вільно пересуватися Україною.
Вищий антикорупційний суд зняв електронний браслет з голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка, якого підозрюють у незаконному збагаченні. Йому дозволили вільно пересуватися в межах України.
Першим про це повідомило видання «Слово і Діло» з посиланням на джерела. Про це також свідчать судові документи.
Нагадаємо, 28 серпня суд призначив Кириленку запобіжний захід у вигляді застави у 30 мільйонів гривень (у межах справи про незаконне збагачення на 72 млн гривень). Уже наступного дня необхідну суму внесли.
Прокуратура ж наполягала, щоб суму застави підняли до 121 млн гривень — мовляв, у Кириленка може бути інше майно, яке записане на третіх осіб і нині шукається.
Джерело — Громадське.
Окрім того, прокурорка стверджувала, що Кириленко:
може виїхати з України, скориставшись «зв’язками» з тих часів, коли він працював військовим прокурором Ужгородського гарнізону Західного регіону;
не носить електронний браслет, оскільки в поліції не було цього засобу в наявності;
як чинний голова АМКУ, Кириленко може підписати собі відрядження за кордон;
Сторона захисту заперечила ці доводи, і суд залишив апеляційну скаргу прокурорів без задоволення.
Наразі ж захисник Кириленка просив змінити запобіжний захід, бо деякі обмеження заважають йому виконувати обов’язки глави АМКУ. Зокрема, відвідувати територіальні відділення комітету в регіонах.
Так, суддя задовольнив прохання частково, знявши браслет і змінивши заборону не покидати Київ на невиїзд за межі України. Нещодавно повідомляли, що Кириленко хотів поїхати у відрядження до Парижа, але суд відмовив йому.
У чому підозрюють Кириленка?
Главі Антимонопольного комітету 14 серпня оголосили підозру в незаконному збагаченні на 56,2 млн гривень та декларуванні неправдивої інформації.
За даними слідства, у 2020–2023 роках він, ще на посаді керівника Донецької обласної державної адміністрації, купив 21 об’єкт нерухомого майна та один люксовий автомобіль, зареєструвавши права власності на родичів своєї дружини.
До цього журналісти «Схем» виявили, що родина голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка протягом 2020-2023 років придбала нерухомість та автівки загальною вартістю понад 70 млн гривень.
Сам Кириленко стверджує, що джерело статків — стартовий капітал родини, сформований у 1990-ті роки, коли бабуся його майбутньої дружини нібито вигідно продала акції заводу «Стирол» у Горлівці.
Після відкриття кримінального провадження Кириленко заявив, що «надасть усе, що від нього вимагатиметься, для всебічного та об’єктивного розслідування». Окрім того, після цього він подав декларацію, у якій вказав 4-кімнатну квартиру в Києві, але не вказав авто, що належить його тещі.
Згодом Національне агентство з питань запобігання корупції пообіцяло провести моніторинг способу життя голови Антимонопольного комітету.