- Категорія
- Новини України
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 675
ЗМІ: У Китаї поширюється новий вірус схожий на COVID-19
HMPV викликає симптоми, схожі на грип, і може призвести до серйозних респіраторних захворювань, особливо у дітей та вразливих груп населення.
У соціальних мережах з’являються фотографії та відео, на яких видно, що лікарні в Китаї переповнені людьми на тлі зростання кількості випадків метапневмовірусу людини (HMPV) — респіраторного захворювання, симптоми якого схожі на симптоми грипу, — виникають серйозні побоювання щодо ще однієї кризи в галузі охорони здоров’я після COVID-19. Про це повідомляє NDTV.
У той час як міжнародні ЗМІ застерігали мандрівників переглянути свої плани щодо подорожей до Китаю, Пекін опублікував заяву для преси, в якій пояснив причини такого побоювання. Речниця Міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін заявила в п’ятницю, що «респіраторні інфекції мають тенденцію досягати піку в зимовий сезон».
Заспокоюючи громадян і туристів, вона сказала: «Я можу запевнити вас, що китайський уряд піклується про здоров’я китайських громадян та іноземців, які приїжджають до Китаю», додавши, що «подорожувати до Китаю безпечно».
Відповідаючи на запитання про переповнені лікарні та повідомлення про сплеск респіраторних захворювань, Мао Нін наголосила, що «захворювання, схоже, менш важкі і поширюються в менших масштабах порівняно з попереднім роком».
Представниця китайського МЗС також закликала громадян і туристів звертатися до рекомендацій, виданих Національною адміністрацією з контролю і профілактики захворювань Китаю.
«HMPV викликає симптоми, схожі на грип, і може призвести до серйозних респіраторних захворювань, особливо у дітей та вразливих груп населення. Це респіраторний вірус, який викликає інфекції верхніх і нижніх дихальних шляхів. Вперше захворювання було ідентифіковано у 2001 році, проте досі не розроблено вакцини для його профілактики. Симптоми HMPV схожі на симптоми грипу: кашель, лихоманка, закладеність носа та задишка. Однак у важких випадках вірус може призвести до ускладнень, таких як бронхіт або пневмонія», — зазначають журналісти.
Залежно від того, наскільки важкий випадок, інкубаційний період зазвичай триває 3-7 днів, а повне одужання може зайняти ще кілька днів.