- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 4492
Чому жителі Слов’янська, Святогірська та регіону не зможуть отримати гроші за зруйноване житло
Якщо житло, зруйноване в результаті вторгнення РФ, визнане непридатним для життя після оцінки комісії, тоді його власник може отримати компенсацію на придбання або будівництво нового житла. Але жителі Донецької області (і не тільки) поки не зможуть отримати цю компенсацію. Чому? Розбирався журналіст Карачуна
Сьогодні у Кабміні повідомили про старт наступного етапу програми єВідновлення (попередній етап стосувався пошкодженого житла, яке підлягало ремонту). Українці, чиї домівки були знищені під час повномасштабного вторгнення російської армії в Україну, можуть подати заяву в Дії й отримати кошти на купівлю нового житла у вигляді сертифіката.
Серед умов для отримання компенсації держава визначила наступні:
зруйнована домівка має одного власника;
житло не розташоване в зоні активних бойових дій;
розміщене на підконтрольній Україні території;
житло має бути внесене до Держреєстру речових прав на нерухоме майно.
Відповідно до цих умов, жителі Слов’янська, Святогірська, Краматорська і району (та інших населених пунктів Донеччини, підконтрольних Україні) поки не мають права подавати заявки на отримання компенсації за зруйноване житло.
УТОЧНЕННЯ від 02.02.2023 (10:22) - жителі Слов'янська та регіону таки зможуть отримати гроші за зруйноване житло.
Читайте також
-
- Дата публікації
Журналіст Карачуна звернувся за відповідним коментарем у службу підтримки Дія. Там відповіли наступне:
— Рішення про отримання допомоги і її розміру визначає спеціальна комісія, яка після подачі заяви приїжджає на об’єкт та самостійно його оглядає. На жаль, на тимчасово окупованих територіях та в зонах проведення активних бойових дій немає можливості оглянути об’єкт комісією. Тому наразі подати заяву не вдасться.
Як тільки територіальну громаду, на якій розташовано об’єкт, буде прибрано з наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій — https://minre.gov.ua/wp-content/uploads/2023/05/perelik_zatverdzhenyj_nakazom_143_vid_15_05_2023.pdf та відновлено роботу ОМС, ви зможете подати заяву на відшкодування за пошкоджене майно.
За цим посиланням можна знайти перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією.
І хоча у Слов’янську, Краматорську, або, наприклад, Святогірську наразі немає проблем з тим, щоб комісія оглянула зруйноване житло, судячи з відповіді Карачуну, компенсація за зруйноване житло нашим жителям поки що не світить.