- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 380
Як корова опинилася на даху будинку
Сільська садиба в далекому закарпатському селі Нижнє Селище привертає увагу багатьох туристів через місцеву визначну пам’ятку: корівку, яка стоїть … на даху будинку. Усі розуміють, що то не жива корова, а лише її муляж. Але як корівка туди потрапила? Чому їй знайшли місце у такому незвичному місці? Журналіст Карачуна також зацікавився цим
Нижнє Селище — крупне село навіть за донецькими мірками: нині тут проживають понад три тисячі людей.
Жителям села є чим пишатися: тут працює єдина в Україні приватна сироварня, яка виробляє сири за швейцарською технологією. Ці сири можна придбати у фірмовому сільському магазині. При швейцарській якості сирів, їх вартість — у межах українського ринку (середня ціна за кілограм — від 400 до 500 гривень).
Приваблює туристів і ферма з вирощування равликів. Туристам тут пропонують повний цикл виробництва цього делікатесу: від вирощування равликів — до їх дегустації.
Ще одна гордість Нижнього Селища — єдина в Європі, унікальна «Долина нарцисів», яка знаходиться неподалік села.
У цьому ряду визначних пам’яток села — корова, яка стоїть на даху будинку «Селиської сироварні».
Про те, як вона туди потрапила, розповідає власник сироварні Петро Пригара:
— Є ідеї, які виникають на порожньому місці. Але потім, після реалізації, живуть окремим життям. Саме так трапилося з нашою корівкою.
Спочатку вона стояла на землі. Корівку облюбували туристи. Більшість фотографувалися поряд з нею. Але деякі туристи хотіли сфотографуватися, сидячи верхи на корові.
Але то ж не жива домашня худоба, а лише її муляж, який не може витримувати мужиків вагою під сто кілограмів!
Отож я почав помічати, що корівка поступово починає руйнуватися.
Я тоді якраз ремонтував покрівлю будинку, де розташована наша сироварня. Один з покрівельників запропонував: «Давай ми підремонтуємо корівку та встановимо її на даху. Так їй буде безпечно.
Так невдовзі і зробили. Корівка важить кілограмів двадцять, не більше. Отож встановити муляж на даху не було проблемою.
Відтоді наша корівка стала ще однією «візитівкою» села Нижнє Селище. Муляж розмальований під породу «Українська чорно-ряба». Хоча на Закарпатті розповсюджена порода корів «Бура Карпатська».