- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 739
Хто готовий заплатити 200 гривень за пачку солі з Соледару
Українці часто купують товари, щоб підтримати наших захисників. Головне, щоб гроші (донати) дійшли до адресата.
Будь-які товари, виготовлені на українських підприємствах, які нині перебувають в окупації (або вщент зруйновані), автоматично стають раритетом. Деякі з цих товарів ще можна знайти у роздрібній торгівлі. А от зразки особливо цінної раритетної продукції зберігаються лише у приватних колекціях (приміром, шампанське, що було вироблене у Бахмуті).
На раритети, як відомо, завжди високі ціни. Тому півтори-дві тисячі гривень, скажімо, за пляшку справжнього Артемівського ігристого, вже нікого не дивують. Бо шанувальники бренду розуміють: з часом цей раритетний товар тільки зростатиме в ціні.
Ці тренди швидко «упіймали» українські підприємці, які почали робити успішний бізнес на раритетах та розкручених «брендах з минулого».
Один з найбільш показових прикладів — роздрібна торгівля кам’яною кухонною сіллю, яка була видобута на підприємстві «Артемсіль», що у місті Соледар (Бахмутський район, Донеччина).
Після того, як у січні 2023 року росіяни захопили місто Соледар, соляні копальні теж перейшли під контроль ворога. Після цього соледарська кам’яна сіль швидко зникла з полиць магазинів. Хоча товарні запаси на той час ще були значними.
Схоже, що вони досі не вичерпалися, адже на полицях супермаркетів періодично з’являються спеціальні партії розфасованої солі начебто соледарського походження.
Приміром, у лютому 2023 року такою сіллю торгував супермаркет Сільпо. Розфасована у 200 грамові пачки соледарська сіль коштувала 500 гривень\пачка. Надвисока вартість солі пояснювалася тим, що, мовляв, 465 гривень з кожної пачки йшли на формування флотилії дронів-камікадзе ГУР України. Тому згадана партія соледарської солі отримала назву — «Міць. Українська кам’яна«.
Партія тієї солі — сто тисяч пачок. Реалізували її протягом місяця. За повідомленням ряду українських ЗМІ, завдяки цьому проекту понад 58 500 000 гривень було спрямовано на придбання 220 FPV-дронів для ГУР.
Успішний проект не пройшов повз уваги українського бізнесу.
Цього року розфасуванням начебто соледарської солі займається ТОВ «Альта-Віста», що розташоване у Києво-Святошинському районі Київської області.
Ця сіль також має патріотичний присмак. Має назву «Воля». І, як стверджується, видобута у Соледарі, про що свідчить надпис на пачці — «Та сама сіль».
Наскільки сіль «та сама», чи це лише такий собі маркетинговий хід, Карачуну не відомо.
Як зазначено на упаковці, сіль «Воля» випущена у партнерстві з Третьою окремою штурмовою бригадою. Головне гасло акції — «Всипемо по повній».
«Кожна пачка — це ваш внесок, щоб всипати їм по повній», — пояснюють автори проекту.
Цими днями журналіст Карачуна бачив спеціальну партію солі «Воля» у столичному супермаркеті Novus. Привернула увагу вартість — 200 гривень за 500 грамову пачку.
— Активно купують цю сіль, чи так собі, — запитую у касира.
— Сіль не залежується. Її охоче купують люди, які бажають підтримати українських захисників. Це ж своєрідна форма підтримка ЗСУ!