- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 2429
Як газівники Слов’янська перевірятимуть газове обладнання у замкнених квартирах
Працівники Слов’янського управління по газопостачанню та газифікації розпочали перевірку і технічне обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках. Вони просять мешканців будинків забезпечити доступ до квартир. Як це буде відбуватися, розбирався журналіст Карачуна
Проблема, що виникла з перших місяців російсько-української війни: як надати доступ до квартири працівнику комунальної служби, якщо у ній ніхто не проживає? Господарі евакуювалися (перебувають за кордоном), а ключі від квартири нікому не залишили… А тут, як на гріх, прорвало трубу водопроводу чи каналізації, і вода (нечистоти) затоплює сусідів — що тоді робити?
Трапляються й інші проблемні ситуації.
Приміром, цими днями працівники Слов’янського управління по газопостачанню та газифікації розпочали перевірку і технічне обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках. Ця процедура — не власна забаганка газівників Слов’янська. Вона міститься у чинному Порядку технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках.
До війни абоненти міськгазу, які мешкають у багатоквартирних будинках, з розумінням сприймали вимоги газівників щодо перевірки і технічного обслуговування систем газопостачання. Кожна свідома людина розуміє, що такі перевірки — в інтересах самих же мешканців будинку (квартири), адже наявність газопостачання — це не тільки благо і комфорт, а й підвищена небезпека.
«Але чи на часі такі перевірки і технічне обслуговування систем газопостачання саме зараз, коли зі Слов’янська виїхало пів-міста?».
З таким запитанням до редакції Карачуна звернулися жителі будинку № 14 по вулиці Свободи, в якому газівники найближчим часом планують виконати роботи з технічного обслуговування систем газопостачання.
Редакція звернулася за коментарем до начальника служби внутрішньо будинкового газового обладнання Слов’янського УГГ Костянтина Гаврикова. Ось, що він розповів:
— Відповідно до Порядку технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку, ми повинні щороку проводити перевірку і технічне обслуговування обладнання, яке знаходиться під управліннямжитлово-експлутаційної організації (ЖЭК, ОСББ, ЖСК). А раз на три роки працівники нашої служби мають виконати ці роботи безпосередньо у квартирах абонентів міськгазу. На сайті «АТ Донецькоблгазу» (oblgaz.donetsk.ua) оприлюднений графік виконання цих робіт та орієнтовна кошторисна вартість технічного обслуговування багатоквартирних будинків на 2024 рік по багатоквартирних будинках Слов’янська. Тому ми звертаємося до мешканців будинків в означений час забезпечити доступ до квартир нашим працівникам. Слов’янськ був газифікований у 1962 році, отож у першу чергу ми будемо перевіряти будинки, що були побудовані у шістдесяті, сімдесяті роки минулого століття.
Відповідно до Правил безпеки систем газопостачання, власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач) повинен забезпечити утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України.Власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами.Технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових і громадських будівель, комунально-побутових об’єктів невиробничого характеру здійснюється відповідно до вимог документації з експлуатації заводів-виробників газового обладнання на договірних засадах.
Читайте також
-
- Дата публікації
Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках здійснюється за рахунок співвласників такого багатоквартирного будинку.
— А як мають забезпечити допуск до своєї квартири ті мешканці будинку, які евакуювалися?
— Багато хто з них залишив ключі від квартир родичам або сусідам.
— А якщо не залишив?
— Значить, виконаємо ці роботи після повернення мешканців будинку додому.
— Чи проводили ваші спеціалісти ці роботи у якихось будинках у Слов’янську?
— Так, у багатоповерховому будинку по вул.Генерала Батюка, 56, Банківська 81а, Василівська 49, 58. На жаль, змогли зайти лише у 30-40 відсотків квартир.
— Звісно, за виконану роботу міськгаз виставить людям рахунки. Зокрема, жителі будинку № 14 по вулиці Свободи кажуть, що вартість цих робіт становить майже дев’ять тисяч гривень. Їх «розкидають» на усіх мешканців?
— Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Порядку технічного обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку, обов’язковою умовою початку робіт з технічного обслуговування у багатоквартирному будинку є укладений договір на виконання цих робіт.
Обсяги робіт у багатоквартирному будинку визначаються для кожного будинку окремо, виходячи з технічних характеристик будинку, переліку робіт, а також вимогами щодо безпечного використання природного газу.
За технічне обслуговування газового колектора та ввідних газопроводів до кожної квартири буде сплачувати балансоутримувач (керуюча компанія, ОСББ, ЖСК) житлового будинку, а за все газове обладнання, що знаходиться у квартирі, відповідає власник, Він же сплачує за технічне обслуговування.
На даний час, згідно з калькуляцією АТ «Донецькоблгаз», технічне обслуговування квартир з однією газовою плитою коштує 160,20 грн., а там, де встановлена піч та газова колонка, — 477,90 гривень.