Донецкий и Луганский губернаторы по-прежнему не разрешают проводить выборы

Новости региона, 0 комментариев
Донецкий и Луганский губернаторы по-прежнему не разрешают проводить выборы

Як повідомлялося, 23 грудня 2021 року Центральна виборча комісія звернулася до Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій – обласних військово-цивільних адміністрацій за висновками щодо можливості організації підготовки та проведення 27 березня 2022 року перших місцевих виборів в окремих територіальних громадах цих регіонів.

Така необхідність зумовлена тим, що ЦВК не уповноважена самостійно визначати можливість забезпечення належного рівня безпеки та можливість уникнення терористичної загрози під час організації та проведення виборів на цих територіях.

Згідно із положеннями законодавства України саме військово-цивільні адміністрації здійснюють повноваження щодо визначення можливості організації та підготовки відповідно до закону проведення відповідних виборів на окремих територіях. Комісія, своєю чергою, на основі цих висновків приймає рішення про неможливість проведення виборів до відповідних органів місцевого самоврядування у разі встановлення неможливості забезпечити підготовку та проведення місцевих виборів відповідно до положень цього Кодексу на окремих територіях або призначає, забезпечує підготовку та проведення їх відповідно.

У відповідь на звернення Комісії від Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій – обласних військово-цивільних адміністрацій надійшли листи з чіткими та однозначними висновками, у яких йдеться про неможливість провести перші місцеві вибори на окремих територіях Донецької та Луганської областей.

Зокрема, в отриманих Комісією відповідях повідомляється про те, що “у зв’язку з продовженням здійснення Російською Федерацією збройної агресії проти України неможливо забезпечити стовідсоткову безпеку для громадян під час організації підготовки та проведення місцевих виборів 27 березня 2022 року”.

Окрім того, як зазначається у протоколі робочої наради з питання проведення місцевих виборів на окремих територіях Донецької та Луганської областей, що надійшов до Комісії разом з листами від обласних державних адміністрацій – обласних військово-цивільних адміністрацій, “Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ на не підконтрольній українській владі території зафіксовано важке озброєння, розміщене з порушенням ліній відведення, передбачених положеннями Мінських угод, яке за своїми характеристиками дозволяє легко уражати цілі на відстані 15-20 км від лінії зіткнення”.

Також, за інформацією обласних державних адміністрацій – обласних військово-цивільних адміністрацій, “в умовах всеохоплюючого режиму припинення вогню незаконні збройні формування активно застосовують тактику дистанційного мінування, підпали сухостою поблизу позицій Збройних Сил України та населених пунктів”.

Таким чином, враховуючи висновки Командування ООС, ГУ Служби безпеки України та Національної поліції в Донецькій та Луганській областях, за результатами робочої наради усіх відповідних відомств з питання проведення місцевих виборів, у зв’язку з триваючою збройною агресією Російської Федерації проти України, Донецька та Луганська обласні державні адміністрації – обласні військово-цивільні адміністрації встановили неможливість забезпечити належну безпеку громадян та уникнути терористичної загрози під час організації та проведення перших місцевих виборів 27 березня 2022 року на окремих територіях Донецької та Луганської областей.

До переліку таких громад належать 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського і Покровського районів Донецької області та 8 – Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області.

Нагадаємо, що ЦВК напередодні попередніх місцевих виборів зверталася до Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій – обласних військово-цивільних адміністрацій з аналогічними зверненнями 30 липня 2020 року, 5 січня та 17 серпня 2021 року.

Також у червні 2021 року ЦВК звернулася до Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування щодо законодавчого врегулювання порядку вирішення питання неможливості проведення виборів у разі встановлення неможливості забезпечити підготовку та проведення місцевих виборів на окремих територіях, а також щодо визначення критеріїв для ухвалення такого рішення.

Комісія наголошує, що питання проведення перших місцевих виборів на вказаних територіях перебуває на її контролі та в разі отримання позитивних висновків від компетентних органів, зокрема, щодо безпекової ситуації, невідкладно буде вживати всіх необхідних заходів для призначення та подальшої організації підготовки і проведення цих виборів.

Последние новости

В Краматорске накрыли "массажный" салон: сколько стоил один сеанс

В Краматорске накрыли "массажный" салон: сколько стоил один сеанс
Интернет-издание Карачун

Подробности интимного дела


Штамм COVID-19 «Омикрон» добрался до Донецкой области

Штамм COVID-19 «Омикрон» добрался до Донецкой области
Интернет-издание Карачун

Украине не удастся избежать новой волны COVID-19


Сегодня в Донецкой области ожидаются сложные погодные условия

Сегодня в Донецкой области ожидаются сложные погодные условия
Интернет-издание Карачун

Предупреждают в полиции


В Маяках на пожаре погиб мужчина

В Маяках на пожаре погиб мужчина
Интернет-издание Карачун

Официальная информация


График работы Ледовой арены в Краматорске на этой неделе

График работы Ледовой арены в Краматорске на этой неделе
Интернет-издание Карачун

Расценки на услуги