Новости Славянска

Горячие выборы в Славянске на грани срыва?

Новости Славянска, 0 комментариев
Горячие выборы в Славянске на грани срыва?

   У першому турі виборів міського голови Слов’янська чинний мер від "Опозиційного блоку" Вадим Лях усього на 242 голоси поступився кандидату від ОПЗЖ Павлові Придворову. Джерело – Рух Чесно.

   Кандидатка від "Партії миру та розвитку" Неля Штепа, звинувачена в посіпацтві сепаратистам, не зможе претендувати в другому турі виборів, бо за результатами першого туру посіла третє місце. Штепа поквапилася висловити підтримку Придворову, за що отримала на горіхи від своєї партії і ризикує втратити мандат депутатки міськради.

   Нібито через коронавірус у переддень голосування міська ТВК замінює більше сотні членів, голів і секретарів ДВК. При цьому міській ТВК ледве вдалося зібрати кворум на засідання. Слов’янці на вулицях неохоче говорять про вибори, і очікувати на високу явку марно: боротьба точитиметься за кожен голос.

   Хто більше заплатив, той більше і отримав

   Згідно з остаточним фінансовим звітом Вадим Лях у свою кампанію вклав 49 700 грн власних коштів. Інші фізособи йому докинули ще понад 621 тисячу гривень.

   149 тисяч без 1 гривні намагався перекинути Ляху його брат Лях Сергій Михайлович, але цей платіж був повернутий, бо перевищував установлені законодавством межі у 50 000.
Таким чином виборчий фонд чинного мера Вадима Ляха склав 521140 грн.

   Виборчий фонд Павла Придворова натомість перевищив 1 млн грн.

   Майже 600 тисяч гривень він отримав від місцевої організації політичної партії, 50 тисяч гривень Придворову переказав Ігор Гринько. Аналітична система YouControl вказує Ігоря Гринька засновником кількох компаній – "Слов’янської меблевої фабрики", "Грандпромсервіс" та "Юридичної фірми Гудвілл".

   Сам Придворов двома платежами завів на свій рахунок ще 390 тисяч гривень.

   Для порівняння, в остаточному звіті Нелі Штепи загальний розмір виборчого фонду– менше, ніж 125 тисяч гривень. Імовірно, з такими незначними коштами Штепа на перемогу й не сподівалася.

   За два дні до другого туру виборів Штепа заявила про підтримку кандидата від ОПЗЖ Придворова.

   У Слов’янську, де кандидати ідуть на перегонах з невеликим відривом, у день тиші журналіст ЧЕСНО зафіксував величезну кількість прихованої політичної агітації на білбордах за обох кандидатів, а також неприбрану з вулиць розклеєну політагітацію за одного з кандидатів.

   Партія, від якої Штепа стала депутаткою міськради, пообіцяла позбавити її мандата.

   Але Штепа у відповідь зняла відео, на якому ще раз попіарила Придворова.

   Як пише "Радіо Свобода", Придворов до війни очолював місцеве молодіжне крило “Партії регіонів”, а Вадим Лях був одним із авторитетних членів тієї ж партії. Також Лях і Придворов у 2014 році були депутатами міської ради і брали участь у позачергових сесіях 28 і 30 квітня. На них ухвалювали рішення про підготовку до так званого "референдуму", легалізації загонів терористів і призначення так званого "народного мера" В'ячеслава Пономарьова окупованого терористами міста.

   Саботаж у міському тервиборчкомі

   Засідання у міській ТВК мало відбутися о 15:00. На ньому 18 членів ТВК мали затвердити заміни у складі дільничних комісій.

   За словами голови ТВК Надії Петрової, заступник попросив провести засідання о 18:00.

   Для кворуму необхідна присутність 10 членів територіальної комісії.

   Проте ні о 18:00, ні о 19:00 ні заступник голови, ані секретар на засідання не прийшли.
Ще двоє членів комісії загубилися десь у місті. Начебто вони поїхали купувати термометри для дільниць для вимірювання температури у виборців, але застрягли в заторі.

   Тим часом у приміщенні міськради почали збиратися члени дільничних комісій, яким потрібно отримати затверджені списки.

   Річ у тім, що підготовче засідання на дільницях мають початися вчасно о 7:15 ранку. Це робиться для того, щоби вчасно можна було відкрити дільниці для голосування з 8:00 до 20:00.

   Стурбована голова комісії протягом години видзвонювала членів ТВК, які або не брали слухавку, або розповідали їй про причини, чому вони не можуть прийти на засідання.

   "У мене частина комісії саботує засідання. Що мені робити? Насправді поважної причини немає ні в кого з них. Одні не можуть доїхати протягом двох годин із району, який знаходиться на відстані 20 хв їзди, заступник сказав, що в нього сімейні обставини. У секретаря раптом зламався ключ у замку, один член комісії просто підвівся й вийшов. Причому вони самі принесли заміни в складі ДВК, а внизу цих замін чекають представники ДВК. Що нам робити?" – телефонує голова комісії до ЦВК.

   У ЦВК радять викликати поліцію в випадку явного саботажу і нагадують, що час на очікування для проведення засідання ще є до кінця доби.

   Врешті один член комісії знайшовся і засідання провели за 16 хвилин, ухваливши кілька питань. У першу чергу затвердили заміни в складі ДВК, щоб члени ДВК мали більше часу підготуватися до дня голосування.

   Водночас члени ТВК мали розподілити між собою всю роботу з приймання протоколів і встановлення результатів виборів. Голова комісії висловлює сумнів, що ті члени ТВК, які проігнорували сьогодні важливе засідання, у день виборів будуть належним чином виконувати свої обов’язки.

   У повітрі запахло скандалом, пролунало слово “недовіра”, але зрештою вирішили попередньо розподілити обов’язки на 10 осіб замість 18-ти. А у день виборів діяти по ситуації.

Последние новости

Святогорску 495. С праздником, любимый город!

Святогорску 495. С праздником, любимый город!
Интернет-издание Карачун

День рождения у маленького городка с большими возможностью


В Славянске ищут красивых девушек: объявлен кастинг

В Славянске ищут красивых девушек: объявлен кастинг
Интернет-издание Карачун

Хотите стать "Мисс Славянск"?


Врачи в Славянске не получали зарплату: проблема решена?

Врачи в Славянске не получали зарплату: проблема решена?
Интернет-издание Карачун

Хорошие новости!


Смерть под товарняком в Славянске: подробности инцидента

Смерть под товарняком в Славянске: подробности инцидента
Интернет-издание Карачун

Официальная информация


В Славянске товарняк убил человека: криминальные сводки

В Славянске товарняк убил человека: криминальные сводки
Интернет-издание Карачун

Официальная информация