"Може стати відкриттям "третього фронту" у Москві": в Міноборони відреагували на істерику бойовиків "ЛДНР" щодо "референдумів"

У Резнікова не відкидають ймовірність, що Силам оборони вдасться звільнити Лисичанськ, Сєвєродонецьк та Рубіжне до початку жовтня

У Росії бояться успіхів ЗСУ, а саме того, чим може закінчитися ситуація біля річки Оскіл, де вже зосередилися Сили оборони, тому бойовики так званих квазіутворень "ЛДНР" хочуть провести до цього часу "референдум". Про це заявив радник міністра оборони Олексій Копитько, інформує "Ліга нет".

"У Москві реально бояться, що протягом місяця успішна оборона "по Осколу" може закінчитися блискучою обороною по Айдару (розділяє північну частину Луганської області навпіл з півночі на південь – ред.), якщо не по Деркулу (протікає на кордоні з Росією – ред.). З автоматичною втратою Лисичанська, залитих кров'ю руїн Сєвєродонецька та Рубіжного. Статися це може саме до ювілею Путіна. Ось правда, день народження – сумне свято буде", – заявив Копитько.

Ба більше, на його думку, ініціатором "референдуму" є не сам Кремль, а квазіутворення, які хочуть змусити російського президента на такий крок.

"Путіна штовхають до загострення щонайменше на рівні риторики. Наступ українських військ на Харківщині поставило московські угруповання в глухий кут, викликало розгубленість, – заявив радник Резнікова, додаючи, що це стане підтвердженням поразки Росії у війні. – Використання "референдумів" для ядерного шантажу фактично звужує маневр РФ до однієї опції у разі залучення якої російська еліта на кілька поколінь стане законною ціллю. Зловживання погрозами (не кажучи вже про можливе "включення" "ЛДНР" до РФ) закриває шлях до переговорів. Без яких страждають інші російські угруповання. Де-факто ініціатива про "референдуми" у нинішньому контексті може стати відкриттям "третього фронту" під килимами у московських "центрах ухвалення рішень".

Нагадаємо, підконтрольні Кремлю терористичні угруповання "ЛДНР" знову заявили про намір "возз'єднатися з Росією". 19 вересня так звані громадські палати незаконних формувань звернулися до їхніх ватажків Леоніда Пасічника та Дениса Пушиліна з проханням провести такі "референдуми" у найкоротші терміни.

Що це означає? Кремль вирішив піти ва-банк, організувавши анексію Донбасу за "кримським сценарієм". Незаконне визнання українського регіону суб'єктом федерації дасть агресору привід перевести війну проти України у повноцінну "війну України та НАТО з РФ": удари по території двох областей з використанням переданої союзниками зброї Росія трактуватиме як напад на себе. Це розв'яже агресору руки в усіх сенсах.