Коли українці зможуть отримати перші компенсації за зруйноване житло: озвучено терміни

Перші компенсації за зруйноване чи пошкоджене житло українці можуть отримати вже в травні. Отримані компенсації можна буде використати на придбання житла як на вторинному ринку, так і на первинному

Перші компенсації за зруйноване чи пошкоджене житло українці можуть отримати вже в травні. Отримані компенсації можна буде використати на придбання житла як на вторинному ринку, так і на первинному, скориставшись житловим сертифікатом.

Людина зможе сама обирати населений пункт, не прив'язуючись до того місця, де було зруйновано житло. Про це розповіла глава партії "Слуга народу" та Комітету з питань організації держвлади Олена Шуляк, повідомили у Верховній Раді.

Український президент Володимир Зеленський підписав закон про компенсації за зруйноване внаслідок війни житло 17 березня. Дія документа розпочнеться через два місяці, тому перші компенсації можуть бути отримані у травні.

Протягом цього часу органи місцевого самоврядування мають створити комісії у кожній громаді, які забезпечуватимуть організаційну та технічну допомогу для людей, що звертатимуться по компенсацію. Механізм компенсації передбачає взаємодію з Реєстром пошкодженого та зруйнованого житла, до якого уже долучилися понад 600 громад. У кожній громаді буде створена своя черга, яка автоматично формуватиметься.

"Громади потроху вже починають вносити в Реєстр інформацію, вони розуміють обсяги руйнувань, працюють із людьми. З іншого боку, всі українці, які поки не подали заявку через Дію про пошкоджене чи зруйноване житло, можуть це зробити", – сказала Шуляк.

Читайте також: Ринок нерухомості у Слов'янську ні живий, ні мертвий