- Категорія
- Новини України
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 313
На випадок зимової кризи: як підготувати квартиру до холодів
Є деякі лайфхаки, щоб підготуватися до зими. Тому що Росія навряд чи відмовиться від планів «заморозити» Україну
Через військову агресію РФ та обстріли критичної інфраструктури, українці жили взимку в умовах постійних відключень світла. Наступна зима може виявитися більш важкою, ніж минула, оскільки енергосистема постраждала, а ворог може поновити ракетні удари.
Експерти асоціації «Енергоефективні міста України» розповіли виданню BIG KYIV, як потрібно підготувати свою квартиру до зими.
Як підготувати житло до зими
Експерти рекомендують наступне:
Порахувати, скільки коштів ви можете витратити, щоб підвищити власну готовність до надзвичайних ситуацій; усі подальші плани розробляти, виходячи з цієї суми.
Скласти план дій на випадок припинення газопостачання, теплопостачання, водопостачання, електропостачання.
Не демонтувати встановлене обладнання (радіатори опалення, газові плити), оскільки основним завданням є не його заміна, а зменшення втрат теплової енергії і створення резервів на випадок надзвичайної ситуації.
Продумати, що робити на випадок вимушеної евакуації з будинку.
Зменшити втрати теплової енергії. Для цього треба переконатися, що відсутні щілини у віконних рамах. Якщо вони є, треба встановити сучасні склопакети або покласти ущільнювач у рами та заклеїти їх за периметром ізоляційною стрічкою або скотчем
За радіаторами опалення облаштувати тепловідбивні екрани. Це допоможе обігрівати кімнату, а не стіни та вулицю.
Покласти на підлогу килим (килимове покриття) у тих кімнатах, де ви проводите найбільше часу. В обов’язковому порядку це треба зробити мешканцям перших поверхів. Якщо у квартирі є стіна, яка промерзає взимку, то на неї теж можна повісити килим.
Переконатися у відсутності щілин між полотном дверей і дверними коробками (якщо вони є — треба наклеїти ущільнювач за периметром дверних коробок).
Закрити частину вентиляційних отворів в кімнатах. Якщо в квартирі установлені інверторні спліт-системи (кондиціонери), слід перевірити їхню придатність для нагрівання приміщень.
Підвищувати культуру споживання енергії — замінити лампи на світлодіодні, вимикати світло при виході з кімнати. Вдень треба намагатися максимально використовувати природне освітлення.
Керуватися принципом «не більше одного увімкненого потужного приладу одночасно» (такими приладами є теплі підлоги, бойлери, електричні плити, духові шафи, пральні й посудомийні машини, електричні конвектори, чайники, праски, мікрохвильові печі, кавоварки).
Користуватися технікою в екорежимі, не залишати електроприлади у режимі очікування.
Раціонально використовувати гарячу та холодну воду. Можна встановити аератори на кранах, замінити ванну прийняттям душу, закривати кран, коли чистите зуби.
За можливості обладнати радіатори опалення термостатичними регуляторами. При цьому важливо не перегрівати та не пересушувати кімнату. Слід підтримувати температуру у приміщенні не вище 21 градуса і відносну вологість 40-60%. Також можна встановити реле захисту від стрибків напруги.