- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 1626
Є комфортне місто для життя. Але купувати там житло ризиковано
На в’їзді у Чернігів, і на виїзді з міста, журналіст Карачуна був єдиним пасажиром київської маршрутки, в якого на блокпостах щоразу забирали документи і ретельно перевіряли паспорт по усіх базах. Мабуть, уперше в житті проти мене спрацювало місце реєстрації — Слов’янськ, Донеччина. Цього разу від підозри у «неблагонадійності» не рятувала навіть професія журналіста
А втім я не ображався за виявлену щодо мене підозрілість. Бо розумів: така ретельність виправдана. На моєму лобі ж не написано, що я за людина. Триває війна, і людям у погонах не можна втрачати пильність.
Але, звичайно, мені було прикро від того, що шлейф певної «неблагонадійності» стосовно жителів Донецької області досі тягнеться за нашими земляками. Хоча патріотів України на Донеччині, напевне, не менше, ніж у будь-якому іншому регіоні країни.
Чернігів — місто комфорту!
Журналістські шляхи-дороги періодично приводять журналістів Карачуна в різні міста України. Звичайно, особлива увага — обласним центрам. Щоразу виникає бажання побачити якусь «родзинку» у кожному такому місті, порівняти одне місто з іншим. Поступово вимальовується своєрідний рейтинг українських міст. Звісно, цей «рейтинг» — суб’єктивний. Але доволі часто ми з колегами сходимося в оцінках того або іншого міста.
Два дні у Чернігові в нашому уявленні підняли Чернігів на один з верхніх щаблів нашого рейтингу.
Місто охайне, чисте, доглянуте. Особливо це видно, коли прогулюєшся місцевими парками і скверами: зелена травичка ретельно підстрижена, тротуари вимощені якісною плиткою, всюди чистота, благоустрій. Звісно, за один день-рік такого результату досягнути не можливо. Вбачається системна робота з благоустрою міста.
А в одному з міських скверів журналіст Карачуна побачив невеличке диво: колонку води, яка працює! Попити тут води, чи набрати воду в якусь ємкість, може будь-хто. До речі, воду у Чернігові можна пити просто з-під крана без ризику за своє здоров, я: питна вода подається зі свердловин — з глибини 600-800 метрів.
Ну, і, звичайно, центральна часина міста, що називається, «вилизана». Звідусіль видно «руку справжнього господаря» міста.
Що не так з колишнім мером Чернігова?
А хто є справжнім господарем Чернігова? Відсторонений судом від посади мер міста Владислав Атрошенко?
Нагадаємо: міський голова Чернігова Владислав Атрошенко керував містом з 2015 по 2023 рік. Керував успішно. Інакше хто б його обирав на два терміни (Або хто б дозволив йому обратися)…
— У нього в Чернігові стільки свого бізнесу! От ви захоплюєтеся тротуарами в Чернігові. А чи знаєте, що та плитка — з підприємств Атрошенка? , — прокоментувала мої враження від міста одна з місцевих колег. — У нього тут і свій асфальтовий завод, і ще багато чого є!
— Це — на користь чи на шкоду місту? , — намагаюся уточнити.
Колега задумалася.
До речі, Владислав Атрошенко достойно проявив себе і під час облоги Чернігова: не втік з міста, продовжував виконувати свої обов’язки, ризикуючи життям.
Отож, хто він, Владислав Атрошенко: чиновник місцевого самоврядування високого ґатунку, чи бізнесмен, для якого Чернігів — усього лише головне місце бізнес інтересів колишнього градоначальника?
— Що не так з колишнім мером Чернігова?
Це запитання я задавав у Чернігові та області різним людям: колегам, пересічним жителям міста, депутату обласної ради, керівнику Чернігівської ОВА.
Звісно, я знав офіційну версію справи мера Атрошенка. Нагадаю, 1 лютого поточного року рішенням Львівського апеляційного суду Владислава Атрошенка було відсторонено від посади за корупційне діяння: за те, що він надав своїй дружині службовий автомобіль для виїзду за кордон.
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму коментарі на прохання Карачуна вважає рішення суду справедливим, оскільки за корупційні вчинки має бути відповідальність.
Депутат Чернігівської обласної ради Григорій Ткаченко не вважає це корупцією: людина рятувала від війни свою родину!
Схвально відгукувалися про відстороненого мера і більшість колег, які вважали, що Владислав Атрошенко — мер на своєму місці! На думку багатьох моїх співрозмовників, коріння справжніх проблем мера Атрошенка суто політичні: мовляв, відмовився очолювати виборчий процес партії «Слуга народу» на місцевих виборах 2020 року. Натомість просував на виборах свою партію «Рідний дім», яка тоді здобула більшість у міській раді.
За корупцію, звичайно, треба карати. Але — усіх чиновників, без винятку. Включаючи й тих, хто оплачував з бюджету яйця для ЗСУ по 17 грн.\шт.
Чернігів — столиця айтішніків
Після початку повномасштабної агресії росіян в Україну, ціни на житлову нерухомість у Чернігові не просто впали, а обвалилися вдвічі! Але через кілька місяців повернулися майже на довоєнний рівень. Почасти це зрозуміло: Чернігів — одне з найбільш комфортних для життя міст України.
На користь Чернігова — хороший благоустрій міста, приваблива логістика, м’яка питна вода. І, звичайно, річка Десна з упорядкованими пляжами, яка протікає через місто. Є й інші переваги Чернігова, про які я просто не міг дізнатися за два дні перебування у Чернігові.
Але переконливим є такий факт: до війни у Чернігові працювали три десятки представництв крупних світових IT компаній! Їх співробітники працювали і жили тут!
Але то було до війни.
Як показала російська агресія, інвестиції у житлову або комерційну нерухомість у містах-областях, що межують з росіянами чи білорусами, є надто ризикованими.
Хіба що колись там поміняються режими.