- Категорія
- Новини України
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 328
Статус ВПО: хто може його отримати зараз
У серпні змінили порядок видачі довідок ВПО
Через війну, яку розпочала Росія, багато українців були змушені виїхати в більш безпечні регіони та стати внутрішньо переміщеними особами. Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» пояснили, як змінився порядок видачі довідки про взяття на облік ВПО.
Там нагадали, що разом зі зміною Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, також було оновлено і Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік ВПО.
До 1 серпня таке право мали особи, які після 24 лютого 2022 р. перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в рамках Програми «єПідтримка», а саме: м. Київ, Волинська, Донецька, Дніпропетровська, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська та Чернігівська області.
З 1 серпня — це особи, які вимушено перемістилися з територій, на яких ведуться бойові дії, або з тимчасово окупованих РФ територій відповідно до Переліку Мінреінтеграції, щодо яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації РФ.
Тобто до 1 серпня до уваги брався Перелік Програми «єПідтримка», з 1 серпня — Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ.
Також було розширено коло осіб, які мають право на отримання довідки ВПО, це:
діти, які народилися у ВПО;
студенти, які навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, які перемістилися з територій, на яких ведуться бойові дії, або територій, тимчасово окупованих РФ (за умови, що, не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації РФ);
особи, у яких внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією РФ проти України, зруйноване або непридатне для проживання житлове приміщення.
Юристи підкреслили: законодавець нарешті чітко визначив становище дітей, народжених у ВПО та студентів, щодо яких складалася неоднозначна практика, а також уточнено ще одну категорію — особи, житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок війни.
Це означає, що люди, які втратили помешкання від ракетних ударів, наприклад, у Львові, Вінниці, Хмельницькому чи інших населених пунктах, які не віднесені до територій бойових дій чи тимчасово окупованих, також мають право на отримання довідки ВПО.