- Категорія
- Новини України
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 529
Павлу Кириленку обрали запобіжний захід
Чиновника не взяли під варту за підозрою у незаконному збагаченні: прокуратура подасть апеляцію. Деталі справи голови АМКУ Кириленка
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) 28 серпня відмовився брати під арешт чинного керівника Антимонопольного комітету України (АМКУ) Павла Кириленка. Натомість йому призначили заставу в 30,28 млн грн – хоча сторона звинувачення до цього озвучувала цифру 121,12 млн грн. Втім, із рішенням вона не погодилася і має намір подавати апеляцію – на це вона має 5 днів. Самого ж Кириленка підозрюють у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн та декларуванні недостовірної інформації.
Джерело - Obozrevatel, автор фото - Георгій Шабаєв.
Про це свідчить запис частини засідання ВАКС. Розгляд відбувався за клопотанням Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), яка вимагала призначити Кириленка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою у вигляді застави.
Водночас, слідчий суддя Володимир Воронько оголосив, що сума застави, яку вимагало обвинувачення, – непомірна. Додавши при цьому, що не впевнений, чи навіть 30,28 млн грн є "підйомними" для Кириленка.
Втім, попри те, що арештовувати голову АМКУ не стали, на нього поклали додаткові обов'язки, крім внесення застави. Зокрема:
прибувати за першою вимогою;
повідомляти про зміну місця проживання та/або роботою;
не відлучатися з Києва без дозволу;
утримуватися від спілкування зі свідками;
здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.
Зі свого боку, в САП повідомили, що прокурор не погоджується з рішенням суду. А тому оскаржуватиме його в апеляційному порядку в Апеляційній палаті ВАКС.
Читайте також
Кириленка звинувачують у купівлі семи квартир та люксового автомобіля під час війни
Главі Антимонопольного комітету Павлу Кириленко ще 14 серпня повідомили про підозру в незаконному збагаченні на 56,2 млн грн. Слідство встановило, що топ-чиновник міг придбати у 2020-2023 роках 21 об'єкт нерухомості та авто, зареєструвавши майно на родичів своєї дружини.
Зокрема, в НАБУ зазначали: Кириленко міг незаконно придбати 7 квартир у Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 кв. м, а також:
будинок під Києвом площею понад 220 кв. м;
2 гаражні бокси;
6 паркомісць;
3 нежитлові приміщення загальною площею понад 190 кв. м;
автомобіль ВМW Х3.
"Різниця між вартістю зазначеного майна та готівкою (дохід, заощадження) чиновника та його дружини становила 56,2 млн грн. Крім того, підозрюваний не вказав придбане майно в деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2020, 2021, 2022, 2023 роки", – наголошували правоохоронці.
Справу керівника АМКУ кваліфіковано за ст. 368-5 та ч. 2 ст. 366-2 КК України. Йому загрожує, серед іншого, позбавлення волі на строк від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.