- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 336
Які соціальні проекти поставлені «на паузу» у Миколаївській громаді
Збройна агресія російської армії проти України змусила закрити або «поставити на паузу» соціальні проекти у більшості прифронтових громад. Адже їх бюджети, у порівнянні з довоєнним періодом, значно зменшилися. Що не дивно з огляду на стан економіки регіону, звідки у тилові області виїхала добра половина бізнесу. Про те, які саме соціальні проекти очікують кращих часів у Миколаївській громаді, журналісту Карачуна розповів її керівник Володимир Проскунін
До 24 лютого 2022 року наша громада мали амбітні плани на процвітання, втілювала в життя різноманітні проекти для покращення життя жителів громади, планувала економічне зростання. Ми мали плани дій та можливості досягнення своєї мети. Але після 24 лютого низку запланованих заходів довелось тимчасово заморозити.
Ще у 2018 році між Миколаївською міською радою Слов’янського району та ПАТ «Донбасенерго» (від імені якого діє Слов’янська ТЕС), було укладено Концесійний договір. Відповідно до цього договору, міська рада надала енергетикам право на управління об’єктом концесії — цілісним майновим комплексом транспортування теплової енергії. Місцевий бюджет отримав додаткове джерело доходів. Говорячи простою мовою, цим договором гарантувалося надання послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання усіх категорій споживачів у місті Миколаївка. Термін дії договору — 49 років.
Для реалізації цього договору була розроблена та затверджена відповідна інвестиційна Програма, яка чітко виконувалася протягом 2018-2021 років. Загальна сума проекту, згідно з інвестиційною програмою, становить 78 349 тисяч гривень. На жаль, у травні 2022 року, внаслідок бойових дій, ПАТ «Донбасенерго» вимушено було призупинити роботу генеруючого обладнання, тому не мало можливості продовжити фінансування і виконання інвестиційної Програми. Звісно, це негативно позначається на побутових зручностях і добробуті жителів Миколаївки.
З 2018 року Миколаївська міська рада займається реалізацією інвестиційного проекту НЕФКО «Впровадження енергозберігаючого проекту у системі вуличного освітлення Миколаївської міської об’єднаної територіальної громади». Його мета — впровадження енергозберігаючих технологій, підвищення енергоефективності об’єктів громади. Бюджет проекту — 168 тисяч євро. У 2022 році планувалося підключити вуличне освітлення в населених пунктах громади — було встановлено опори, світильники, контур заземлення та прокладено кабель на 100%, виконано параметризацію лічильників ДТЕКом. Через військові дії проект було призупинено.
Крім цього з 2019 року тривав супровід проекту «Спільно. Соціальні послуги для сімей у громаді», який реалізується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за підтримки Німецького Уряду через Німецький банк розвитку (KFW). Проект спрямований на розвиток спроможності громади щодо надання якісних соціальних послуг сім’ям з дітьми, особливо внутрішньо-переміщеним особам та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах. Він передбачав надання навчально-методичної, комунікаційної та матеріально-технічної підтримки громадам Луганської та Донецької областей. Проведено реконструкцію нежитлового приміщення під Центр інтегрованих соціальних послуг у місті Миколаївка. Але на сьогодні, через близькість до лінії бойових дій, Центр не може відчинити свої двері для відвідувачів.
«На паузу» поставлена також і реконструкція міського парку у місті Миколаївка, яка передбачалася Програмою економічного та соціального розвитку Миколаївської міської територіальної громади на 2022 рік.
Загальна кошторисна вартість першої черги будівництва — близько 30 мільйонів гривень. Ми планували виконати санітарне очищення території, зробити реконструкцію і благоустрій зелених зон, освітлення, формування зон відпочинку для дітей та дорослих тощо.
Ці плани перекреслила війна.
Але попри серйозні проблеми в економіці нашої громади, які спричинила воєнна агресія росіян, ми не згорнули програму «Турбота». Нагадаю, що ця програма направлена на підтримку соціально незахищених верств населення. Спеціалісти відділу соціального захисту населення щодня приймають всіх, хто опинився у скрутних життєвих обставинах. У рамках програми «Турбота» у 2022 році жителям Миколаївської громади було надано матеріальну допомогу на суму 709 209,4 гривень, у 2023 році — на суму 3 286 876,5 гривень.
У тому числі надавалася матеріальна допомога цивільним особам, які були поранені внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресію російської федерації проти нашої країни (12 осіб на суму 115 000 гривень). Була також надана матеріальна допомога родинам загиблих цивільних громадян (8 осіб на суму 240 000 гривень) та матеріальна допомога особам з інвалідністю, на лікування онко- та тяжкохворим громадянам, на придбання твердого палива тощо.
У цей тяжкий для усіх нас час хочеться якось полегшити життя людей, підтримати в скрутну хвилину. Тому питання про призупинення програми «Турбота» навіть не стояло. Люди повинні відчувати підтримку керівництва громади. Завдяки небайдужим жителям нашої громади, сформувався цілий штаб волонтерів, які щоденно видають гуманітарну допомогу. Міжнародні гуманітарні організації повністю забезпечують Миколаївську громаду продуктовими наборами. Я вдячний кожному, хто залучений для підтримки жителів нашої громади на всіх рівнях.