- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 363
Чи важливі «буковелі» під час війни?
Свій «маленький Буковель» є і на Тернопільщині. Як він сьогодні виглядає, що там є цікавого, бачив журналіст Карачуна
Індустрія розваг і відпочинку в Україні нині переживає не кращі часи. Через війну побільшало людей, у яких бракує коштів на відпочинок і оздоровлення. До того ж у багатьох українців немає й роботи, а значить, і традиційних відпусток.
«Які там відпустки, якщо в країні війна…».
Так говорять люди, які вважають неприпустимим відпочивати на дорогих курортах у той час, коли в країні триває виснажлива кривава війна. Мовляв, це аморально. «Якщо є вільні кошти, краще їх задонатити на ЗСУ», — вважають українці, які не шкодують критичних стріл на адресу так званих «мажорів», що розважаються на різних курортах.
При цьому є й інша точка зору на відпочинок під час війни: курорти для того й існують, щоб на них відпочивали й розважалися.
Попри війну, індустрія відпочинку і розваг в Україні не тільки не зупинила роботу, а подекуди й розвивається.
Найбільш яскравим прикладом цього є знаменитий гірськолижний курорт Буковель, який вже давно працює у цілорічному режимі. Попит на туристів і відпочивальників тут стабільний, він не зменшився і після лютого 2022 року. Ба більше — курорт продовжує активно розвиватися і забудовуватися.
Але Буковель — не єдине в Україні привабливе місце для оздоровлення і відпочинку. У кожному регіоні є свій «маленький Буковель» — більший, або менший, різниця лише у масштабах.
У місті Чортків, що на Тернопільщині, таким «буковелем» є відпочинковий комплекс «Панорама Hill», де нещодавно побував журналіст Карачуна (на жаль, тільки з оглядовою екскурсією).
Звідси Чортків — немов на долоні
Відпочинковий комплекс «Панорама Hill» розташований не в самому місті, а в невеличкому селі Горішня Вигнанка. Аби дістатися до «Панорами», треба підійматися по серпантину на високу гору. На автомобілі дорога займає 5-7 хвилин. Якщо підійматися вгору пішки, вийде пристойне кардіо-тренування.
Нагородою за витрачені зусилля буде шикарний вид на старовинний Чортків, який відкривається погляду туристів та відпочивальників. Важко втриматися, аби не сфотографувати цю красу!
Але довго милуватися мальовничими картинками не вийде, бо далі гостей «Панорами» манять інші локації. Це, перш за все, кілька великих басейнів з повним набором для пляжного відпочинку.
Найбільш привабливий з них, як на мене, басейн, що межує з крутим урвищем. Підпливши до крайнього бортика, можна милуватися чудовими краєвидами.
За чистотою води в басейнах та навколо них слідкують кілька робітників. Це означає, що попит на цю послугу існує. Хоча вартість відпочинку, як для Тернопільщини — аутсайдера по рівню зарплат в Україні — не кожному по кишені. Приміром, відвідування басейну обійдеться в 300-400 гривень (денний тариф). Ранковий тариф більш прийнятний: 100-150 грн, вечірній — 160-200 грн. Для дітей, не вищих 120 см, басейн безкоштовний.
Територія відпочинкового комплексу по-сучасному оформлена і доглянута. Тут просто дуже красиво! Тому місцеві молодята часто приїздять у «Панораму», аби погуляти та зробити весільні фотографії.
А втім, гуляють у «Панорамі» і весілля. Ресторан з європейською кухнею пропонує смачні страви на будь-який смак (перевірено особисто журналістом Карачуна).
Війна закрила третину ресторанів і кафе
Звісно, після повномасштабного вторгнення російської армії в Україну, комплекс «Панорама Hill» втратив значну частину своїх шанувальників і потенційних гостей. І це ще добре, що тільки їх частину, адже, приміром у Чорткові, війна закрила третину кафе і ресторанів. Про це, зокрема, розповів міський голова Чорткова Володимир Шматько.
Кафе, ресторани, відпочинкові комплекси, СПА-салони, пансіонати тощо — це не тільки можливість для відпочинку і оздоровлення українців. Це реальний бізнес, який наповнює місцеві бюджети, а значить, працює на економіку країни.