Вступ 2025: Донбаський державний педагогічний університет

Вступ 2025: Донбаський державний педагогічний університет

Про особливості вступної кампанії 2025 року сьогодні спілкуємось з заступником голови Приймальної комісії Донбаського державного педагогічного університету Станіславом Чайченком.

Розкажіть про роботу університету після повномасштабного вторгнення росії до України?

У складні часи, коли освітня система України змушена адаптуватися до нових викликів, Донбаський державний педагогічний університет продовжує виконувати свою місію — готувати фахівців для системи освіти регіону і країни. З тимчасовим переміщенням університету зі Слов’янська до Дніпра, навчальний процес зазнав змін, але не зупинився. Безпека наших студентів та співробітників — на першому місці. Переміщення в Дніпро дало змогу організувати стабільний навчальний процес і зберегти колектив.

Завдяки активному впровадженню новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, навчання стало доступнішим, зручнішим і безпечнішим для студентів та викладачів. Навчання відбувається в онлайн-форматі з використанням сучасних платформ і сервісів — Moodle, Google Workspace for Education. Ми активно впроваджуємо інноваційні методики, цифрові інструменти, інтерактивні матеріали. Це дозволяє зберігати якість освіти навіть у дистанційному форматі.

Сьогодні багато студентів цінують можливість навчатися в зручному для себе темпі, поєднувати навчання з іншими справами, а головне — бути в безпеці. Наші викладачі регулярно проводять онлайн-консультації, зустрічі, активно підтримують зворотний зв’язок.

Донбаський державний університет оголосив набір на навчання у 2025 році за освітніми рівнями бакалавра, магістра, доктора філософії за денної і заочною формами навчання. Які основні етапи вступної кампанії 2025 року?

Якщо вступник йде за загальною процедурою вступу на бакалаврат на основі НМТ то:

Уже зараз можна створювати електронні кабінети вступника на ресурсі /vstup.edbo.gov.ua/. Для його реєстрації Вам знадобиться паспорт, документ про попередню освіту, фото і адреса вашої електронної скриньки.

Особливої уваги заслуговує період подачі заяв на навчання з 19 липня до 18:00 1 серпня 2025 року. Під час подачі заяв необхідно розставити пріоритети та ввести текст мотиваційного листа, який бажано підготувати заздалегідь, познайомившись з відповідною освітньої програмою, які оприлюднено на сайті університету. Особливістю вступу у 2025 році є використання пріоритетів як при вступі на бюджет, так і при вступі на контракт.

Зарахування на бюджет очікується 11 серпня, а на контракт 16 серпня. Додатковий набір проводиться у вересні лише на контрактну основу навчання.

Якщо вступник йде за загальною процедурою вступу до магістратури на основі ЄВІ та ЄФВВ то:

Уже зараз можна створювати кабінети вступника на ресурсі /vstup.edbo.gov.ua/. Для його реєстрації Вам знадобиться паспорт, документ про попередню освіту, фото і адреса вашої електронної скриньки.

Зверніть увагу, що період подачі заяв на навчання – з 8 – 25 серпня 2025 року. Під час подачі заяв необхідно розставити пріоритети та ввести текст мотиваційного листа, який бажано підготувати заздалегідь, познайомившись з відповідною освітньої програмою, які оприлюднено на сайті університету. Пріоритети використовуються як для відкритих конкурсних пропозицій, так і для небюджетних конкурсних пропозицій.

Зарахування на бюджет очікується 29 серпня, а на контракт 01 вересня (додатковий набір у вересні лише на контрактну основу навчання)

Необхідно звернути увагу, що ДДПУ має регіональний коефіцієнт 1,04, що означає, що конкурсний бал вступників до ДДПУ буде вищій, ніж при вступі у виші, для яких такий коефіцієнт не застосовується.

Також конкурсний бал вступників до ДДПУ помножується на галузевий коефіцієнт для спеціальностей державної підтримки: Дошкільна освіта, Початкова освіта, Середня освіта (математика, інформатика, фізика та астрономія, технології, біологія та здоров’я людини), Професійна освіта (транспорт)), при вступі на які за умови подачі заяв з 1 або 2 пріоритетом, конкурсний бал вступника помножується на 1,02. Крім того до конкурсного балу вступника додаються бали за навчання на підготовчих курсах, які були проводились ДДПУ протягом лютого-травня.

За якими джерелами фінансування можливе навчання в ДДПУ?

Вступники до ДДПУ можуть навчатись:

  • на місцях державного замовлення, які розподіляються за алгоритмом адресного розміщення за широким конкурсом. Фіксовані обсяги державного замовлення передбачені при вступі за спеціальності Фізична культура і спорт та «Середня освіта (Польська мова та зарубіжна література».

  • за грантами від МОНУ: коефіцієнт педагогічних спеціальностей 1,5. У минулому році сума за рік для гранту І рівня (у разі складання двох предметів НМТ не менше 150 балів) становила 22500 гривень, а для грантів ІІ рівня (два предмета не менше НМТ 170 балів) – 37500 гривень. Особливість вступної кампанії 2025 року – при відмові від рекомендації на бюджет гранти не надаються.

  • за ваучерами на навчання від центру зайнятості – для перекваліфікації певних категорій громадян, зокрема: ветерани війни, учасники бойових дій, ВПО, 45+ з 15 роками страхового стажу, інваліди,  звільнені з полону і поранені цивільні через агресію рф. Одноразова сума становить30 280 грн. і може бути використана для більшості спеціальності ДДПУ.

  • за програмою компенсації дітям ветеранів війни навчання за один рік від Мінветеранів.

  • за кошти фізичних та юридичних осіб.

Які є спеціальні умови вступу у 2025 році?

Учасники бойових дій та постраждалі учасники Революції Гідності мають спеціальні умови при вступі на бакалаврат і магістратуру у вигляді складання внутрішніх вступних співбесід в Університеті онлайн замість зовнішнього незалежного оцінювання у вигляді НМТ для вступу на бакалаврський рівень навчання та ЄВІ\ЄФВВ для вступу на магістерський рівень навчання.

Також, для вступу на бакалаврський рівень для дітей з ТОТ та територій активних бойових дій передбачено складання внутрішніх вступних іспитів у формі співбесіди замість НМТ відповідно. А для вступу на магістерський рівень для дітей з ТОТ та територій активних бойових дій передбачено спрощену процедуру вступу без екзаменів на спеціальності державної підтримки. Для цієї категорії також передбачено вступ за Квотою 2.

Вступникам з певними обмеженнями здоров’я, що звільняють від ЗНО відповідно до Порядку прийому, також передбачено складання внутрішніх вступних іспитів.

Всі ці вступники мають оформити свій статус через адміністраторів приймальної комісії у базі ЄДЕБО надавши певний перелік документів і зареєструватися на внутрішні вступні іспити до 25 липня для вступу на рівень бакалавра або до 06 серпня для вступу на рівень магістра.

Також по внутрішнім іспитам можуть вступати вступники, які повторюють рівень освіти (бакалавр, спеціаліст, магістр – бакалавр, чи спеціаліст, магістр - магістр).

Які спеціальності користуються найбільшим попитом за результатами вступних кампаній попередніх років?

Якщо казати про вступників, то це: психологія, терапія та реабілітація, середня освіта (фізична культура), філологія (Українська мова, Англійська мова, Германські мови), менеджмент, соціальна робота та консультування.

Щодо роботодавців, тобто за статистикою звернень про заповнення педагогічних посад, найбільш затребуваними є: вчителі математики, інформатики, фізики, біології, логопеди-дефектологи, терапевти-реабілітологи.

 За якими спеціальностями в ДДПУ відкрито останнім часом нові освітні програми?

Нова освітня програма «Фізична культура і спорт» була відкрита у 2024 році і за цією програмою здійснюється підготовка:

  • тренерів з виду спорту (федерації, збірної чи клубної команди, спортивної школи і т. ін.);

  • інструкторів з аеробіки, з фізкультури, навчально-тренувального пункту;

  • фітнес-тренерів;

  • тренерів-викладачів з виду спорту (спортивної школи, секції);

  • інструкторів-методистів спортивної школи, тренажерного комплексу (залу), з фізичної культури та спорту;

  • фахівців із організації дозвілля.

Це не лише спортивна сфера у вузькому розумінні. Це робота в освітніх закладах, фітнес-індустрії, реабілітаційних центрах, молодіжних клубах. Тим паче прямо зараз ми бачимо зростаючу потребу у фахівцях із фізичної культури у школах, адже нова українська школа активно змінює підхід до здоров’я учнів. У фітнес-центрах нестача кваліфікованих інструкторів. У військово-патріотичних програмах потрібні фахівці з витривалості, сили, дисципліни. І це лише частина запитів.

Освітня програма «Середня освіта (Польська мова та література)» відкрита у 2025 році. Навчання на освітній програмі «Середня освіта (Польська мова та зарубіжна література» передбачає проходження практичної підготовки в освітніх закладах Польщі; можливість участі в міжнародній академічній мобільності, зокрема безкоштовне навчання впродовж семестру в закладах вищої освіти Польщі та інших країн світу, де вивчають полоністику; участь у міжнародних проєктах, літніх школах, гостьових лекціях з польської мови та зарубіжної літератури від провідних педагогів Європи, підвищення кваліфікації в закордонних університетах тощо.

Відповідно до освітнього тренду інших країн, крім обов’язкових дисциплін зі спеціальності, ОП «Середня освіта (Польська мова та зарубіжна література») пропонує різні дисципліни фахового вибору (поодинокого), які допоможуть студентам побудувати індивідуальну освітню траєкторію, обираючи предмети за своїми інтересами, формуючи різні компетентності та посилюючи власну конкурентоспроможність на ринку праці, наприклад: «Ділова польська мова», «Бізнес-українська для іноземців» та інші.

За цими освітніми програмами створено фіксовані конкурсні пропозиції. Цим вони вигідно відрізняється від освітніх програм, вступ за якими проводиться за відкритими конкурсними пропозиціями, адже для них наперед визначена кількість бюджетних місць надається вступникам з найкращими балами, які подали заяву саме на ці спеціальність в ДДПУ.

Що б ви хотіли побажати вступникам 2025 року?

Бажаю успішно пройти всі етапи вступної кампанії і стати здобувачем омріяного вишу за улюбленою спеціальністю! У консультаційному центрі ДДПУ ви завжди отримаєте актуальну і фахову інформацію стосовно особливостей вступної кампанії 2025 року! Зважте на той факт, що в системі освіти України є значний попит на педагогічних працівників і здобуття педагогічної освіти практично гарантує працевлаштування! Запрошуємо до Педагогічного Університету Донеччини!

Наші контакти

Телефон: +380959471777

Сайт: www.ddpu.edu.ua

Facebook: www.facebook.com/ddpupk

Instagram: www.instagram.com/pkddpu