- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 842
У Слов’янську має бути свій пивзавод і пивний ресторан
У Слов’янську теж колись буде свій пивний завод. Більш потужний, ніж невеличка пивоварня у розважальному центрі TALER. Якби не війна, можливо, власники Торської пивоварні змогли б суттєво наростити обсяги виробництва свого чудового крафтового пива. Як це, наприклад, зробили пивовари Ніжинського пивзаводу, де цими днями побував журналіст Карачуна
Як не дивно, але російсько-українська війна не змінила виробничих планів власників ТОВ «Ніжинський пивзавод».
Вони кілька років готувалися до відкриття пивоварні, яка мала працювати у приміщеннях колишнього Ніжинського пивзаводу, що став банкрутом ще у 2008 році. Ремонтували приміщення, закуповували сучасне обладнання, оскільки усе технологічне обладнання колишнього пивзаводу його власники вирізали і здали на металобрухт.
24 лютого 2022 року частина обладнання ТОВ «Ніжинський пивзавод» ще знаходилася у Києві. Оскільки за кілька днів після повномасштабного вторгнення росіян в Україну, біля столиці вже були окупанти, було вирішено терміново вивозити в Ніжин обладнання майбутнього пивзаводу.
А що робити з ним далі?
«Монтувати і запускати в роботу пивзавод!», — так вирішили засновники підприємства.
У березні 2022 року неподалік Ніжина ще точилися бої. А в цей час місцеві підприємці запускали в роботу пивзавод.
Війна і … пиво. Якось не зовсім природно звучить, чи не так?
Але засновники підприємства були іншої думки: там, де є можливість, бізнес має працювати! Адже бюджет воюючої країни потребує податків.
Про те, як варилася перша партія пива, можна розповідати довго. Якщо коротко: «перший млинець» вийшов, як інколи буває, грудкою…
Але дуже швидко технологічний процес пивоваріння було відрегульовано.
Як розповів Карачуну заступник директора пивзаводу Роман Єцкало, рецепти для варіння пива створював один з кращих українських технологів, який працює з відомими пивними брендами. За кілька місяців роботи Ніжинський пивзавод вийшов на пристойні виробничі об’єми. Нині тут щодоби варять близько чотирьох тонн пива.
Процес пивоваріння максимально автоматизований. Тому на пивзаводі працюють усього десять людей.
Все пиво — живе, не фільтроване. Не пастеризоване пійло, а справжнє — живе — пиво. Від методу пастеризації пива тут відмовилися з самого початку. І хоча розлите у кеги, воно може бути пивом не більше п’яти діб, це принципова позиція власників пивзаводу.
Нині тут випускають сім сортів пива. Найбільшим попитом користується особливо м’яке — рисове — пиво. Популярне і темне пиво «Чорний млин».
Продають пиво у Ніжині та Чернігові — лише у власних магазинах пива. Це теж принципова позиція засновників підприємства, бо тільки таким чином можна гарантувати якість ніжинського пива. Під контролем увесь ланцюг: від виробника пива — до його споживача.
При пивоварінні використовують хміль, який імпортують з Німеччини. Дріжджі везуть з Бельгії.
Але головний чинник смакових якостей будь-якого пива — вода. Для ніжинського пива використовують воду зі свердловини, яка свого часу використовувалася для потреб колишнього пивзаводу.
До речі, права на торгівельну марку та на свердловину, власники підприємства придбали разом зі стінами колишнього пивзаводу.
За словами Романа Єцкала, у планах власників пивзаводу — відкрити у Ніжині солідний фірмовий пивний ресторан, а також запустити винокурню, де будуть виготовлятися «українські віскі»
— Самогон? , — уточнюю.
— Не зовсім. Хоча близько до цього. Наш народ, як відомо, і сам виготовляє цей алкогольний напій. Отож, попит є. Тільки у самогонників на цей вид діяльності немає законних підстав. Ми ж будемо працювати у законодавчому полі України.
Плануємо також розливати у пляшки нашу воду, яка є смачною і корисною.