- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 497
Жителям села Богородичне допомагають волонтери. А де місцева влада?
Волонтери і міжнародні благодійні організації нині тримають свій фронт — волонтерський. Без участі волонтерів і допомоги мільйонів пересічних українців, Сили оборони України не мали б таких успіхів на полі бою. Без волонтерів і міжнародних благодійників скрутно було б і в тилу. Адже пенсіонери та сотні тисяч вимушених переселенців також потребують допомоги. А де ж місцева влада?
Думаю, що подібні запитання виникали не тільки у мене, журналіста Карачуна, а й у багатьох моїх колег. Приміром, щоразу, коли жителі Богородичного спілкуються з журналістами, селяни з вдячністю згадують волонтерів. І перелічують — що саме і як їм допомагають.
Волонтери регулярно привозять в село хліб, доставляють жителям Богородичного акумулятори, ліхтарики, речі першої необхідності, ліки.
Волонтери обіцяють забезпечити жителів Богородичного, які повернулися у зруйноване село (таких сьогодні 35 чоловік), будівельними матеріалами, аби люди могли б хоч якось відремонтувати своє житло і перезимувати.
Волонтери щодня доставляють із сусіднього Святогірська обіди.
Волонтери… Власне, можна довго перелічувати допомогу благодійників.
А яка участь місцевої влади? В даному випадку — Святогірської міської військової адміністрації? Адже не може такого бути, аби місцева влада залишила жителів села напризволяще!
— Чому жителі села не згадують про допомогу Святогірської міської військової адміністрації? , — запитав журналіст Карачуна у начальника адміністрації Володимира Рибалкіна. Ось його коментар:
— Люди бачать волонтерів, і думають, що волонтери просто так собі приїжджають і все таке інше. Приміром, жителі Богородичного знають, що у другій половині дня їм обов’язково доставлять гарячі обіди зі Святогірська, які готує міжнародна організація World Central Kitchen.
Але люди не знають механізмів, як все це працює. Вони не знають, що будь-яка гуманітарна допомога, яка приходить на територію Святогірської громади, спочатку погоджується з міською військовою адміністрацією, що наші спеціалісти попередньо проводять ґрунтовну організаційну і підготовчу роботу. Зокрема, складають списки жителів громади, які у першу чергу потребують гуманітарної допомоги, визначають перелік пріоритетних об’єктів соціальної інфраструктури, які потребують ремонту тощо.
Ми постійно зустрічаємося з різними благодійниками. Зокрема, працюємо з 19-ма національними та 17-ма міжнародними організаціями. У результаті цієї співпраці визначаються потреби кожного населеного пункту нашої громади та напрямки роботи благодійників. Затим волонтери приступають до реалізації намічених програм.
Якщо говорити про підготовку до зими, то сьогодні ремонтують близько 400 приватних будинків жителів громади. Ці будинки були пошкоджені в результаті бойових дій. Так, ремонти виконуються за кошти міжнародних організацій. Але усю підготовчу організаційну роботу виконали спеціалісти Святогірської військової адміністрації. Просто ця, як і багато іншої нашої роботи, часто залишається «поза кадром».