- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 1153
Як прифронтова Миколаївка вирішує свої буденні проблеми
До війни Миколаївська територіальна громада вважалася однією з найбільш перспективних на Донеччині. Кілька великих підприємств, новий потужний елеватор, кращі в районі сільськогосподарські землі, які обробляли міцні фермерські господарства, усі ці чинники давали громаді можливості для сталого й стрімкого розвитку. Війна поставила ці можливості «на паузу». Але не можливо призупинити життя людей!
Як живе сьогодні прифронтова громада? Про це журналіст Карачуна поспілкувався з керівником Миколаївської міської військової адміністрації Володимиром Проскуніним
Почнемо, Володимире Миколайовичу, зі статистики: скільки на цей час мешканців у Миколаївській громаді? Наскільки активно повертаються додому люди з евакуації?
Війна розкидала наших людей по світу. Хтось став вимушеним переселенцем, когось прихистила Європа. Чисельність мешканців нашої громади (у процентному вимірі) приблизно така ж, як і в багатьох інших прифронтових громадах Донеччини: приблизно третина від довоєнної кількості. Станом на цей час — 7285 осіб. Зокрема: у Миколаївці — 4048 осіб, у Рай-Олександрівському старостинському окрузі — 411, у Малинівському — 624, у Райгородоцькому — 2202.
Станом на 1 серпня поточного року кількість мешканців Миколаївської громади була дещо більшою — 7470 осіб. Тобто простежуються незначні міграційні коливання жителів громади, на які впливають різні чинники. Наприклад, обов’язкова евакуація родин з дітьми з Малинівського старостату та села Рай-Олександрівка.
Наближаються зимові холоди. Чи повністю готові населені пункти Миколаївської громади до зими?
Миколаївська міська територіальна громада на 100% підключена до опалення, медичні та інші заклади критичної інфраструктури забезпечені дизельними генераторами та паливом.
Як і минулої зими, не забуті так звані «буржуйки», які в складних ситуаціях можуть ефективно зігрівати житлові та побутові приміщення. Усього домогосподарствам видано 234 буржуйки, так само 66 одиниць — через виконком та різні благодійні фонди. Норвезька рада в справах біженців обладнала буржуйками 16 домогосподарств у селищі Донецьке. Жителі села Рай-Олександрівка отримали 152 буржуйки.
Усі жителі сіл Стародубівка та Пискунівка отримали буржуйки від слов’янської церкви Блага Звістка (с. Стародубівка — 39 дворів, с. Пискунівка — 18 дворів).
Як і раніше, мешканці громади продовжували отримувати гуманітарну допомогу у вигляді теплого одягу. Від громадської організації «Луганська організація осіб з інвалідністю» — 200 комплектів термобілизни; від Краматорської районної адміністрації — 116 коробок дитячого одягу. ГО «Аваліст» надали 76 комплектів, БФ «Футурама» — 200 наборів. Одяг для дорослих надала ГО «Луганська організація осіб з інвалідністю» — 15 мішків, БФ «Карітас» — 255 кг, ГО «Аваліст» — 160 кг, Реметівська сільрада Ужгородського району — 753 кг, РДА — 2 палети одягу. Благодійний фонд «Слов’янське серце» навесні 2023 року для 100 сімей з дітьми надав ковдри та дитячий одяг (куртки, шапки, шарфи).
Окрім цього, мешканці громади отримували електрообігрівачі. Усього видано 585 обігрівачів:
громадська організація «Аваліст» видала електрообігрівачі жителям села Карпівка — 111 одиниць, смт. Донецьке — 140 одиниць;
селяни з Рай-Олександрівки отримали 72 обігрівачі від Миколаївської міської військової адміністрації та 109 шт. — від ГО “ Аваліст»;
кожен житель сіл Пискунівка (26 чоловік) та Стародубівка (71 чоловік) отримали від ГО «Аваліст» теплий одяг та термобілизну.
Отже, як бачите, Миколаївська міська військова адміністрація за підтримки різних організація доклала максимум зусиль, аби підготувати громаду до зимового періоду, урахувавши особливості воєнного стану в країні.
Як проходить підготовка житлового фонду до зими? Які першочергові об’єкти соціальної сфери та яку отримали допомогу?
Комунальним підприємством Миколаївської ради «Сервіскомуненерго» проведено ремонтно-відновлювальні роботи на таких об’єктах:
у 24 будинках проведено ремонт шиферної покрівлі площею 1091 кв. м.;
у 17 будинках проведено поточний ремонт м’якої покрівлі площею 1590 м²;
у 4 будинках проведено ремонт водостічних труб — 39 м, проведено скління вікон та зашите плівкою;
проведено заміну 500 м водопровідних мереж, 400 м каналізаційних мереж, проведено підготовку теплових мереж.
Проведено ремонт колектора питного водопостачання села Селезнівка.
Окрім житлового фонду, комунальними підприємствами проведено підготовку комунальної техніки до роботи у зимовий період (очищення вулиць від снігу, посипання для запобігання ожеледиці тощо).
Миколаївська міська військова адміністрація реагує на всі виклики, які ставить перед нами сьогодення в умовах повномасштабного вторгнення та, завдяки фаховості відповідних спеціалістів громади, підтримує житловий фонд та об’єкти соціальної сфери.
Як місцева влада допомагає жителям сіл та приватного сектора?
Від початку повномасштабного вторгнення, 24 лютого 2022 року, ми видали людям 119 тонн твердого палива, зокрема:
Норвезька рада у справах біженців у січні 2023 року надала 3 тонни топливних брикетів для 12 домогосподарств;
Донецька обласна організація Товариства Червоного Хреста України за підтримки Люксембургзького Червоного Хреста надала кам’яновугільні брикети для 123 домогосподарств (109 т), з них: с. Карпівка — 20 домогосподарств, с. Селезнівка — 5 домогосподарств, смт. Райгородок — 98 домогосподарств;
у січні 2023 року благодійний фонд «Янголи Спасіння» надали 7 тонн топливних брикетів для 7 одиноких жителів старостату вікової категорії старші 80 років;
80 відсотків мешканців населених пунктів Рай-Олександрівського старостинського округу, які мають пічне опалення, придбали дрова за рахунок власних коштів та коштів нарахованої субсидії.
Нагадаю, що нещодавно було відновлено газопостачання у селі Рай-Олександрівка, яке було пошкоджено внаслідок воєнної агресії росіян.
Крім цього, ми активно займалися питаннями забезпечення мешканців громади будівельними матеріалами. Видали людям майже півтисячі ОSB-плит (фонд Мкртчана), 300 кв.м плівки, 370 шт. брезенту (розміром 4×6 м.), 370 шт, тарпауліну, а також 644 шт. дошок, 4320 шт рейок.
ГО «Проліска» надала 95 будівельних наборів, а також роздала у смт. Донецьке 50 комплектів будівельних матеріалів (плівка, тарпаулін, OSВплити тощо) для 50 домогосподарств.
Для утеплення будинків, які постраждали під час обстрілу, жителі села Рай-Олександрівка в період з червня до серпень цього року отримували від Миколаївської міської військової адміністрації та БФ Червоний Хрест плівку та тарпаулін.
Миколаївська міська військова адміністрація, завдяки підтримці Донецької обласної державної військової адміністрації та Краматорської районної державної адміністрації (військової адміністрації) реагує на кожне звернення мешканців громади та, за будь-якої можливості, намагається вирішити проблеми населення.
Скільки жителів громади подали заяви на одержання компенсації за пошкодження об’єктів нерухомого майна?
Станом на 8 листопада 2023 року, подано 189 заяв на отримання компенсації за пошкоджене внаслідок бойових дій майно. Бачимо таку динаміку подачі заяв:
травень 2023 року — 40 заяв;
червень — 14; липень — 28;
серпень — 32;
вересень — 37;
жовтень — 30 заяв.
Скільки жителів уже отримали такі компенсації та відремонтували своє житло?
124 жителів отримали компенсацію на загальну суму 9 599 886 гривень (додатково 20 заяв від мешканців погоджено компенсацію).
21 мешканцю із числа пільгової категорії відремонтовано покрівлі на загальну суму 2111,902 тис. грн.
Відмовлено 38 мешканцям. Основна причина — відсутність доступу комісії до об’єкта обстеження (відсутність власника), ненадання згоди співвласників житла.
Висновуючи, зауважу, що на цей час розв’язання будь-яких проблем у громаді, яка розташована всього за кілька кілометрів від лінії фронту, не є легким завданням для керівництва Миколаївської міської військової адміністрації. Але, за підтримки й розуміння мешканців громади, ми впевнено крокуємо до Перемоги, долаючи складнощі разом зі своїм народом.