- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 2014
Як земельні ділянки біля Святогірська «заробляють гроші» власникам
Сьогодні в селі Маяки роздавали… гроші — реальні, живі. Ці гроші були зароблені копіткою працею. Але працею не тих людей, які їх отримували. Працювали одні люди, а підписи у розрахунковій відомості ставили інші. Проте, все відбувалося справедливо і відповідно до закону. В чому ж «фішка»? Дізнавався журналіст Карачуна
З ранку до кафе «Дюжина», що в селі Маяки, почали прибувати люди. Йшли місцеві жителі, приїжджали жителі сіл Святогірської громади. Були й візитери зі Слов’янська та деяких міст Донеччини. В усіх цього дня панував піднесений настрій, адже до кафе їх привела приємна подія: виплата грошей за оренду земельних ділянок — так званих «паїв бюджетників». Це земельні ділянки, які їх власники свого часу довірили місцевому фермеру: фізичній особі-підприємцю Наталії Володимирівні Стукало.
Довірили — і не прогадали. Тому що на відміну від деяких інших фермерів, які після початку великої російсько-української війни припинили платити людям за паї, фермери «ФОП Наталія Стукало» про свої фінансові зобов’язання перед орендодавцями земельних ділянок не забули.
Щоправда, плату за 2022 рік пропустили з об’єктивних причин: тоді під час бойових дій на території громади були знищені вогнем усі посіви ранніх зернових. Подібні ризики існують, доки фронт перебуває на відстані кількох десятків кілометрів від полів. Тому 2023 року свої поля фермери «ФОП Наталія Стукало» вирішили засадити соняшником.
Читайте також
-
- Дата публікації
Посіяли близько ста гектарів. І не прогадали: отримали загалом непоганий вражай соняшника. Після його реалізації з’явилася можливість розрахуватися з власниками земельних ділянок. Причому — одразу за два роки: 2022-й і 2023-й роки.
Ці власники земельних ділянок — працівники бюджетних організацій Святогірської громади, які під час розпаювання земель сільськогосподарського призначення отримали у власність по 2 гектари (це близько 90 людей). Тоді декому з них це здавалося дрібничкою, яка не вартувала того, аби планувати з неї якісь суттєві доходи.
Та невдовзі власники земельних ділянок переконалися: українська земля може приносити пасивний дохід! Причому, досить непоганий.
— Скільки грошей отримав власник земельної ділянки?, — запитую у начальнику транспортного відділу «ФОП Наталія Стукало» Едуарда Олексійовича Стукала.
— Це комерційна таємниця. Можу лише сказати, що розмір виплат відповідає умовам договору, який ми укладали з кожним власником земельної ділянки. При цьому ми, як і належить, у повному обсязі виплатили усі податкові зобов’язання. Тому люди були дуже задоволені. Багато хто був приємно здивований, що ми виплачуємо гроші. Люди розуміють: триває війна, і це є реальним форс-мажором, який формально дозволяє фермерам не виконувати свої фінансові зобов’язання перед орендодавцями. Але ж є ще моральні зобов’язання перед людьми. Ми ж розуміємо: війна, зайвих грошей у людей немає!
— Чи вдалося зробити виплати усім власникам земельних ділянок?
— Напередодні ми зробили оголошення про час і місце виплат. Але фізично не всі орендодавці змогли прибути. Хтось нині перебуває в іншому регіоні України, хтось через війну виїхав за кордон. Їм буде здійснено переказ грошей на банківську картку. Таких на сьогодні біля двадцяти людей.
— Які у вашого господарства плани на цей рік? Чи готуєтеся до весняних робіт, посівної?
— Вже засіяли ранніми зерновими (озимі ячмінь, пшениця) близько ста гектарів. Весною плануємо посіяти соняшник. Ми ж віримо у ЗСУ!