- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 657
Як скоро у Святогірську відкриють міст і яким він буде
Цей міст у Святогірську — для мирного життя. Хоча він — на відстані усього трьох десятків кілометрів від лінії фронту. Від окопів, де тривають запеклі бої. Де ворог тисне і наступає. Там — війна. Тут — звільнені від ворога території і мирне життя
У прифронтовому Святогірську через пару місяців (а, може, й раніше) має відбутися подія, яка більше притаманна мирному довоєнному періоду: буде офіційно відкрито рух автотранспорту та пішоходів по новому мосту через Сіверський Донець, який реконструювали у рекордні терміни.
Ремонт моста у Святогірську, що мав з’єднати два берега річки Сіверський Донець в районі Святогірської лаври, розпочався ще влітку. Сайт Карачун розповідав про це в репортажі «Коли завершать будівництво моста у Святогірську та яким він буде?».
Найбільш затяті оптимісти озвучували тоді неймовірну дату завершення ремонтних робіт — до річниці визволення Святогірська від російських військ (12 вересня). Але вже тоді було зрозуміло, що це не реальні терміни, адже будівельникам треба було не просто реконструювати міст, а, по суті, збудувати його заново.
Будівельні роботи тривали понад півроку. І, нарешті, близькі до фінішу. Як стверджують у Донецькій обласній державній адміністрації, на сьогодні вже виконано 75 відсотків будівельних робіт. Хоча зовні міст виглядає, ніби перебуває на фінальній стадії ремонту. Стороннім спостерігачам здається, що будівельникам залишилося виконати на об’єкті незначний — «косметичний» — обсяг робіт. Ну, і, звісно, прибрати залишки будівельного сміття, яке поки що залишається біля в’їзду на міст.
Втім, ці недоробки не заважають жителям Святогірська користуватися новим мостом. Для пішоходів міст відкрили ще три тижні тому. Автотранспорт поїхав по ньому в останні дні минулого року. Затим, правда, цей процес було дещо «пригальмовано».
Новий міст має приблизно такі ж, як і у попередника, інженерно-технічні характеристики: реверсивний рух автотранспорту, який має регулюватися світлофором, дві пішохідні доріжки.
Але з’явилися й деякі новації:
пішохідні доріжки відокремлені від проїжджої частини дороги високими турнікетами, які не дозволять зустрічним автомобілям розминатися просто на мосту. Старий міст такі можливості мав. Щоправда, користатися такою «опцією» могли лише малогабаритні автівки, які долали при цьому бордюри і заїжджали на частину пішохідної доріжки;
доріжки для пішоходів стали дещо ширшими. Але візуально здається, що їх розширення відбулося за рахунок дорожнього полотна;
новий міст обрамляють красиві ліхтарі, які виконані в старовинному стилі.
Отже, як і прогнозували жителі Донеччини, реконструкцію моста будівельники фактично завершили «під завісу» 2023 року.
Читайте також
Жителі Святогірська очікували, що офіційне відкриття нового моста відбудеться «під ялинку». Адже відкривати нові мости — це на Донеччині одна з новорічних традицій.
Нагадаємо: у 2016 році урочисте відкриття відновленого моста через річку Казенний Торець в районі Семенівки, який було підірвано під час бойових дій у Слов’янську влітку 2014 року, відбулося в останній день року.
Коли будуть урочисто відкривати новий міст у Святогірську?
За оцінками спеціалістів Донецької ОДА, повне завершення ремонтних робіт відбудеться орієнтовно у березні-квітні поточного року. Тоді, начебто, новий міст відкриють офіційно.
Нагадаємо: міст біля Святогірської лаври українські сапери підірвали на початку літа минулого року, аби унеможливити просування ворога на правий берег Сіверського Донця.
Невдовзі після звільнення Святогірська, нижче по течії річки було змонтовано понтонний міст, який понад рік виконував важливу логістичну функцію: через нього здійснювався зв’язок Святогірська по суходолу з іншими населеними пунктами північної частини Донеччини.
На черзі — капітальний ремонт моста через Сіверський Донець у селі Богородичне, про який нещодавно повідомляв Карачун у статті «Між Святогірськом і Богородичним відремонтують міст: уже шукають підрядника».