- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 8
Звільнений Святогірськ повертається до нормального життя: які складності
Фото з архіву "Карачуна"«ЗСУ зайшли у Святогірськ»…
Ця новина облетіла українські ЗМІ зранку 12 вересня. Тоді під час контрнаступу на Харківському напрямку силам оборони вдалося звільнити населені пункти на півночі Донецької області.
Хороші новини про деокупацію населених пунктів від російських окупантів завжди затьмарюються тим, до яких наслідків спричиняє окупація. Так сталося і зі Святогірськом: зруйновані будинки, знищена інфраструктура. Попереду – складна зима.
Начальник Святогірської військової адміністрації Володимир Рибалкін під час учорашнього брифінгу розповів про те, як відновлюється життя у Святогірську та з якими складнощами доводиться стикатися.
– Минуло понад три місяці з моменту деокупації Святогірська. Що вже вдалося відновити та які плани на найближче майбутнє?
- Святогірськ було деокуповано 12 вересня. За цей час вдалося поновити мобільний зв'язок. Працюють соціальні служби. Працюють підприємства: хлібопекарня та ті підприємці, які працювали у торгівлі продуктами та будматеріалами – вони теж повертаються.
Завдяки міжнародним організаціям, налагоджено надання медичної допомоги.
У місті є світло та інтернет.
Словом, виконано досить пристойний обсяг роботи. Потроху повертаємося до звичайного життя.
– На жаль, Святогірська громада зазнала великих інфраструктурних втрат: зруйновано мости, ключові вузли. Щось вдалося вже відновити? Чи, можливо, щось заплановано найближчим часом?
- Якщо говорити про мости, то у нас вже заплановано відновлення мосту між Тетянівкою та Святогірськом – уже триває підготовка документів. Працюємо над покращенням логістики.
Щодо води – це складне питання. Розбиті потужності насосних станцій та лінії електромереж, які ведуть до насосів, які розташовані у Сидоровому. Є проблеми водопостачання та водовідведення.
Якщо говорити про електропостачання, то Святогірськ запитано вже на 80%. Щодо громади загалом, то тут є населені пункти, де електропостачання відновлено вже на 100%.
- Як вирішується питання із водопостачанням?
– У Святогірську є підприємець, за допомогою якого ми задовольняємо потреби населення у питній та технічній воді.
– З якими основними проблемами сьогодні стикаються жителі Святогірська?
– Наше завдання – створити максимально комфортні умови для проходження зими. Адже у місті досить багато пошкоджених чи зруйнованих житлових будинків. Людей звідти ми перемістили до місць тимчасового проживання для тих, хто втратив житло.
Сьогодні жителі міста одержують і продуктові набори, і дрова, інше паливо.
- Як ви оцінюєте руйнування у Святогірську?
– На сьогоднішній день, складно назвати кількість руйнувань у відсотках. Адже є будинки, руйнування яких видно з вулиці, а є ті, де попадання було на заднє подвір'я. І щоб зробити оцінку про ступінь пошкодження, потрібний власник будинку (більшість містян перебувають у евакуації).
Наразі у Святогірську працює спеціальна комісія з архітектором, яка допомагає оцінювати руйнування.
- Яка ситуація у Святогірській лаврі?
- У Святогірській лаврі перебувають близько 150 священнослужителів та близько 160 людей, які знайшли у лаврі притулок.
На сьогоднішній день у лаврі вже розпочалася реставрація – туди завозять будматеріали.