- Категорія
- Новини регіону
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 185
Надзвичайно складні умови: як працюють аграрії на Донеччині
Незважаючи на всі випробування, фермери Донеччини працюють, відновлюють втрачені потужності і докладають усіх зусиль, щоб жителі області мали, що їсти
Станом на сьогодні у Донецькій області зібрали урожай ранніх зернових і зернобобових культур на площі понад 143 тис га — це 90,6% від запланованих. У трьох громадах роботи в цьому напрямку вже остаточно завершено: у Шахівській, Новодонецькій і Черкаській. Про це повідомляє начальник ДонОВА Павло Кириленко.
Збір врожаїв цьогоріч був ускладнений не тільки активними бойовими діями, але й погодними умовами: через постійні дощі доводилось раз у раз відкладати роботи. Незважаючи на це, вже зараз можна говорити, що з літнім сезоном наші аграрії впорались.
Що стосується тваринництва на Донеччині, то тут ситуація дуже непроста. Від російських снарядів загинуло чимале поголів’я худоби: 1246 корів, 25 тисяч свиней, 1,2 млн голів птиці. Відповідно, продуктивність галузі помітно знизилась навіть порівняно з минулим роком. Зокрема, виробництво молока впало у 2,5 рази, а виробництво яєць — у 6 разів.
Втім, підприємці не сидять склавши руки: наприклад, Олександрівське господарство закупило у Польщі 225 тис. голів молодняку птиці і ще 147 тис. — у Чернівецькій області. Фактично в цьому господарстві зараз половина всього поголів’я птиці в області.
Дрібніші підприємства та фермерські господарства отримують допомогу від різних доброчинців. Наприклад, «Східноукраїнська сільськогосподарська дорадча служба» за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН тільки за квітень цього року допомогла 548 господарствам в 10 громадах — кожне з них отримало 95 кг кормів. У серпні аналогічну допомогу отримають вже 1100 господарств у 3 громадах.
Крім того, 850 домогосподарств у 6 громадах отримали допомогу у вигляді 30 голів курчат і 25 кг комбікорму, а 1017 домогосподарств отримають виплату 3700 грн на закупівлю кормів.
З початку повномасштабної війни в Донецькій області пошкоджено майно
311 сільгосппідприємств, зокрема 29 у галузі тваринництва, 15 у галузі переробки і 267 у галузі рослинництва. За попередньою інформацією, сума завданих збитків складає 4,3 млрд грн.