![Кам'янець-Подільська фортеця Замок-фортеця в Кам'янець-Подільському визнаний одним із семи чудес України](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/1920x1080/b/ca/3yyhlb---c1920x1080x50px50p-up--f9dcf74ba09f929e3bf028227078ecab.jpg)
- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 421
Потрапити в незнайоме місто і закохатися: досвід журналіста Карачуна
Красиві міста, як красиві люди: вони дивують, приваблюють, дарують надію… І врешті-решт — беруть у полон серце й душу. А бува — закохують в себе «з першого погляду». І тоді ти вже не сумніваєшся: ця любов назавжди. Тому знову і знову шукаєш нагоду приїздити сюди. Саме з такими мріями — про повернення — залишав місто Кам’янець-Подільський журналіст Карачуна
Цими днями журналістські стежки-дороги привели мене на Хмельниччину. Признаюсь: їхав без особливого ентузіазму, бо ж то не Львів, куди завжди проситься душа, і навіть не Волинь чи Закарпаття, де нам, східнякам, завжди цікаво побувати. А чим, думалося, цікава Хмельниччина?
Звісно, за два дні не можна отримати повне уявлення про будь-який регіон України. Але навіть цього часу мені було достатньо, аби зробити для себе висновок: Хмельниччина — досить привабливий регіон. Привабливий для комфортного життя, бізнесу, туризму. Аби зробити такий висновок, достатньо побувати усього в двох містах — Хмельницькому і Кам’янець-Подільському.
Вам би там побувати!
Кам’янець-Подільський — місто-музей просто неба. Тут така кількість різних історичних об’єктів, що тільки встигай роздивлятися!
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/7/45/7nf7vg---wt--46d706d0b0df214b76b5153dad7bb457.jpg)
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/7/d8/zt43ng---wt--0ee10a6360ff5dfaef3a40c57c519d87.jpg)
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/e/d5/7ldpq2---wt--d70be4c76e8d660d129ef5f896747d5e.jpg)
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/4/26/lmnofh---wt--730b1fa83fe623eee81fc9369f47e264.jpg)
Але справжня перлина — це, безперечно, Кам’янець-Подільська фортеця, яка є складовою частиною Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець», що належить до «7 чудес України».
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/1/34/b6uk2l---wt--912d3b539c20e72f39c58c31553f5341.jpg)
Кожен гість Кам’янця-Подільського обов’язково відвідує фортецю. Під час екскурсій по численних залах, відвідувачі подумки переносяться в 14 століття, коли фортеця була частиною оборонної системи міста Кам’янець. Саме тут, в одній із башт, відбував ув’язнення ватажок повстанського руху на Поділлі, український «Робін Гуд» Устим Кармалюк.
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/7/3e/k2xalg---wt--e570fde05de8f67e93b53cd8093cf3e7.jpg)
Про ті часи нагадує, зокрема, ось ця зала музею:
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/4/94/tefabc---wt--df94551a125f13f8df258131692a6944.jpg)
Під час відвідин фортеці можна і порозважатися. Наприклад, постріляти з лука (6 пострілів — 50 гривень).
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/b/75/jfceat---wt--bac117a753ac11d820ad49da87f9175b.jpg)
А після прогулянки скуштувати смачний куліш, шашлик, чи овочі-гриль, які вам приготують місцеві кухарі. Ціни на страви, як і належить, ресторанні, але вони того вартують (перевірено журналістом Карачуна).
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/e/c1/cas3na---wt--eb73313438f210d0dc516477ceb8ac1e.jpg)
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/0/44/p7j4v7-c62d701a3f117db3b76defeec09e6440.jpg)
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/b/a8/u7epgm---wt--ddf3b4a9bf48894391775c777ee9ca8b.jpg)
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/0/16/k7tqre---wt--9f235af345134235d1e33fa83bbd1160.jpg)
Великий інтерес у туристів викликає і музей мініатюр «Замки України».
Це музей під відкритим небом, де можна переглянути усі найбільш відомі пам’ятки України, а також прослухати аудіо розповідь про кожен з них.
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/c/06/ljetuq---wt--c1a6765136531b17b0345fa97eab406c.jpg)
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/3/eb/zfy4lp---wt--5cbbdf53e77918ea0be69b8f6e456eb3.jpg)
У цьому музеї не тільки пізнавально, а й красиво. Звідси відкриваються чудові краєвиди на фортецю та Замковий міст.
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/b/19/5murcr---wt--fbaee6a44931c8e096317f263770719b.jpg)
В’їзд на територію історико-архітектурного заповідника платний: з автомобіля 10 гривень, з мікроавтобуса — 15 грн.
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/7/e5/jsjgox---wt--5f0df97e57e5d94ff290d426b60c1e57.jpg)
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/a/0d/upiabj---wt--fee8ee25e7d9438ec60c959e27f150da.jpg)
Ще одна «родзинка» Кам’янця-Подільського — його численні кафе і ресторани. Крім смачної подільської кухні, в кожному з ресторанів якийсь особливий колорит:
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/7/73/txbf6v---wt--9d10356b6092e30bf9d5663350e4f737.jpg)
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/8/98/iu6qzu---wt--8a3b85768da6424f8de48516d6321988.jpg)
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/c/57/grm7bk---wt--a9ae54ddc64f3375002d53a87131e57c.jpg)
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/f/76/nivgh4---wt--6bf335505fff256a8da470353c9be76f.jpg)
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/b/74/rrsn6l-1b25cce34e2d6c96de138ff6111f174b.jpg)
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/c/80/3262kf---wt--e7cf743b575911fd6fee86075192d80c.jpg)
«Ми дуже любимо своє місто. Воно — найкраще в Україні!». Ці слова я чув від багатьох жителів Кам’янець-Подільського.
А втім — це зрозуміло і без слів, бо інакше місто не виглядало б таким привабливим!
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/a/b2/uzsprj---wt--e46e32d546ccffaf77561a3aa400eb2a.jpg)
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/f/af/mwxkjb---wt--55100e2f1f56ff76cefe3d351ebfaaff.jpg)