- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 415
Представники двох поколінь слов’янської журналістики несподівано зустрілися у Кракові
Цими днями у польському Кракові проходить грандіозний медійний захід — кампус і міжнародна конференція RE: cover, які є частиною програми «Голоси України», що фінансується МЗС Німеччини. У ньому беруть участь понад сто українських та зарубіжних журналістів і експертів, а також представники партнерських організацій. У складі делегації Національної спілки журналістів України — головний редактор газети «Вісті» і журналіст Карачуна Олександр Кульбака
— А я вас знаю. І сайт Карачун читала, коли жила у Слов’янську. Тепер навчаюся у Києві, але зв’язків з рідним містом не полишаю…
Так почалося моє знайомство з колегою і землячкою: у недавньому минулому випускницею загальноосвітньої школи № 12, а нині студенткою другого курсу факультету журналістики київського університету імені Бориса Грінченка Валерією Мусхаріною (на фото праворуч).
У роботі конференції оголосили коротку перерву, отож була можливість поговорили з Валерією про рідне місто і професію, про важливість підтримки українських медіа з боку ряду європейських партнерських організацій. І, звісно, про ту різнобічну допомогу українським журналістам, яку надає Національна спілка журналістів України. До речі, у свої 18 років Валерія вже є членкинею НСЖУ.
Вона розповіла мені про своє навчання на журфаку і про роботу в газеті «Україна молода», де Валерія працює на посаді кореспондента. Готує новини, пише на теми медіа грамотності, культури тощо. А ще розповіла про свої журналістські плани: по завершенню навчання хоче працювати не в газеті, а на радіо. Хоча, з огляду на те, як Валерія виглядає у кадрі, могла б успішно працювати і на телебаченні.
Ну, і, звісно, поділилася своїми враженнями від конференціії:
— Сьогодні обрала найцікавіші для себе панельні дискусії. Перша — на тему інтервʼювання людей, що пережили насильство. Друга — про гендерно чутливу журналістику від головної редакторки сайтів «Повага» та «Жінки — це 50% успіху України» Вікторії Кобилянської та керівниці Інституту розвитку регіональної преси Оксани Максименюк.
… Конференція триває. Попереду чотири дні цікавих професійних дискусій, участь у тренінгах, практичних семінарах, нетворкінгах, обговорення актуальних проблем української журналістики.