- Категория
- Статьи
- Дата публикации
В центре Житомира есть Славянск, где всегда лежат цветы
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/d/36/qevtmm-faf4de437eefcf60df82882f9bd6936d.jpg)
На жаль, там є не тільки назва нашого міста. На мармурних плитах пам’ятника загиблим воїнам АТО викарбувані назви десятків міст і селищ Донецької і Луганської областей, де за вісім років до початку російсько-української війни точилися бої з російськими найманцями, сепаратистами та підрозділами регулярної армії рф.
Тоді це теж була війна з окупантами. Тільки у менших масштабах. І мала коротку назву АТО.
У кожному українському місті є пам’ятні знаки загиблим воїнам АТО. У Житомирі, де нещодавно побував журналіст «Карачуна», такий пам’ятник розташований у центрі міста – на проспекті Перемоги (на фото). Його офіційна назва – «Воїнам Житомирщини – захисникам Вітчизни, загиблим у збройному конфлікті на сході України».
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/4/5a/nglazo-675d1b749d004ef100a24e93fc17f5a4.jpg)
Скульптурний ансамбль відтворює головних дієвих осіб часів проведення АТО. Тут зображені воїн, медсестра, волонтер, доброволець.
Пам’ятник був урочисто відкритий на день Покрови – 14 жовтня 2021 року. На цій події були присутні родичі загиблих АТОвців з Житомирської області.
У будь-яку пору року тут завжди лежать живі квіти. Хтось поклав дві гвоздики біля надпису Слов’янськ. У 2014 році за визволення нашого міста гинули, як відомо, українські воїни з різних міст, селищ і сіл України.
Гинуть вони і сьогодні. Війна з російськими загарбниками забирає кращих синів і доньок українського народу.
Є українські міста і села, де уже в перші дні після повномасштабного вторгнення росіян в Україну, тисячі людей добровільно прийшли до територіальних Центрів комплектування та соціальної підтримки (військкоматів).
На Житомирщині теж багато таких міст і сіл. Приміром, місто Звягель (колишній Новоград-Волинський). Як розповів журналісту «Карачуна» міський голова Микола Боровець, вже наступного дня після початку війни добровільно пішли на фронт півтори тисячі жителів громади.
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/6/ed/3f5dy5-92f476f72c0e9defd5aa94ee094a4ed6.jpg)
А взагалі місто Звягель дало фронту близько 12 тисяч воїнів. Це двадцять відсотків від загальної чисельності Звягельської громади!
«На жаль, хоронимо наших земляків щодня», – з сумом повідомляє Микола Боровець.
До речі, повний перелік загиблих на війні жителів Звягельської громади (з їх фотографіями, військовими званнями, місцем загибелі) є на сайті міської ради у спеціальній рубриці «Пам’яті героїв».
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/9/26/s6ps3w-cacaa8274ce01d5c63c87ef4fa488269.jpg)
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/2/63/zzs2zl-fd4d94f0d0a359c4dc697517a336e632.jpg)
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/2/be/p4s2as-534fa842001ba3fb0e32759a7cb63be2.jpg)
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/8/49/pvdmmg-a8f11f61f0294899356046c371dd5498.jpg)
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/6/7a/ddi7qn-2614b87e0a6d799cff62c0773b03b7a6.jpg)
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/c/8c/ovnu7j-28ca3e149981a03911ae2963c74a08cc.jpg)
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/1/83/vsjaa4-55e969b1cf7866d31ce2169b94c30831.jpg)