Как одна девушка в Славянске из хобби сделала бизнес

Как одна девушка в Славянске из хобби сделала бизнес

В чем секрет успеха?

З Донецька родина Хорошилових виїхала влітку 2014 року, повідомляє «Бізнес-Схід».

«Найменшій дитині було два тижні, ми вирішили залишити місто, лишатися там далі було небезпечно», – згадує Христина Хорошилова, яка з чоловіком у Донецьку працювала в аеропорту.

Економіст за фахом, Христина мала хобі – виготовляла десерти. Після переїзду вирішила перетворити це на бізнес.

«Ми почали брати участь у грантових програмах, але жодну нашу заявку грантодавці не підтримали, – говорить Христина. – Ми не опустили руки, порадившись у родині, вирішили вкласти свої гроші у бізнес».

 Хобі стало бізнесом

Кондитерській справі Христина навчалася у Києві – у Міжнародній кулінарній академії, також брала уроки у Ектора Хіменеса Браво, провідних кулінарів України.

Спочатку родина орендувала літнє кафе у Святогірську, у 2017 році у Слов’янську підприємниця відкрила кафе, наприкінці 2018 ще одне під назвою «Cantuccini Bakery».

«Це був мій перший десерт – cantuccini, його за авторським рецептом ми почали робити на замовлення, тому так назвали наше кафе, – пояснює

Христина. – Це італійське печиво, наші гості, які куштували таке у Європі, кажуть, що у нас смачніше. Зараз люди замовляють солоні пироги до кави, з різними сирами, це багатьом смакує. Є пироги з лососем, чорнилами каракатиці».

За словами Христини, її найпопулярніше печиво – сирне, з грецьким горіхом, насінням гарбуза, розмарином, кунжутом. Його замовляють найчастіше.

 Люди приходять за емоціями

«Ми орієнтуємося на здорове харчування. Більшість інгредієнтів замовляємо у Європі, просуваємо культуру кондитерського харчування. Виготовляємо зефір з фруктового пюре, безглютенові солодощі, такі, що не викликають алергії», – розповідає Христина Хорошилова.

Зараз у підприємниці працюють три людини. Своїх працівників Христина навчає ставитися до клієнтів як до друзів.

«До нас приходять за смаком, за емоціями і новими відчуттями. Можна купити невеликий шматочок торту чи десерту, але отримати від цього насолоду».

Свій досвід Христина передає у кондитерській студії на майстер-класах охочим навчитися робити європейські десерти. На ці майстер-класи охоче записуються діти. Також підприємниця хоче відкрити на Донеччині мережу кондитерських, де пригощатиме гостей авторськими смаколиками. 

У грудні 2018 року Христина отримала відзнаку «Відкриття року» cеред підприємців Слов’янська. Секретом успіху вважає любов до своєї справи та людей, які оточують.

«Секрет успіху полягає у любові. Не можна ставитися до людей, які до тебе приходять, як лише до клієнта з грошима. Мені хочеться, щоб люди пішли з нашого кафе з теплим відчуттям і бажанням знову повернутися», – переконана підриємниця.