- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 398
Слов’янська МВА хоче реорганізувати районну школу мистецтв
Яке майбутнє чекає на «музикалку у Билбасівці»? Хто очолить об’єднаний навчальний заклад (юридичну особу), який невдовзі буде утворено в результаті реорганізації районної школи мистецтв? Чи не постраждають учні «оптимізованого» навчального закладу? Відповіді на ці запитання шукав журналіст Карачуна
Після кількох перейменувань, що відбулися в рамках адміністративної реформи 2020 року, Слов’янська районна школа мистецтв отримала новий статус і назву: вона стала називатися «Комунальний заклад Слов’янської міської ради „Школа мистецтв № 2“.
Від зміни назви мало що змінилося: школа продовжувала випускати юних музикантів, набирати нових учнів, брати участь в різних галузевих конкурсах, здобувати на них перемоги.
Як і раніше, школа була «прописана» у селищі Билбасівка. При цьому повноцінні музичні класи до великої російсько-української війни успішно працювали у селищах Райгородок і Черкаське.
Приблизно півтора роки тому почалися розмови про можливу оптимізацію школи мистецтв № 2. В них була залізна логіка і аргументи: мовляв, навіщо Слов’янській громаді два однотипних навчальних заклади, які надають однакові послуги з мистецького навчання? Адже це, як мінімум, додаткові витрати на утримання адміністративного персоналу!
Поступово визріло рішення про необхідність оптимізації (читай — закриття) школи № 2, як юридичної особи. Невдовзі ця школа має перейти під юридичний «дах» школи мистецтв міста Слов’янськ.
І це вже не балачки: 10 червня Слов’янська міська військова адміністрація розмістила на своєму сайті інформаційне повідомлення про проведення електронних консультацій з громадськістю щодо подальшої долі школи № 2.
Назва акту виглядає так: «Про припинення в результаті реорганізації юридичної особи — Комунального закладу Слов’янської міської ради „Школа мистецтв № 2“ шляхом приєднання до Комунального початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу (школа естетичного виховання) Слов’янської міської ради „Школа мистецтв м.Слов’янська“.
Даний документ винесено на обговорення громадськості.
Аби жителям громади був більш зрозумілим предмет обговорення, Слов’янська МВА наводить у ньому конкретні факти і цифри, які мають переконати громадськість у правильності рішення, що пропонується до ухвалення.
Ось ці аргументи:
«Наразі в комунальному закладі Слов’янської міської ради „Школа мистецтв № 2“ контингент учнів, у порівнянні з періодом до повномасштабного вторгнення, зменшився на 56 осіб, педагогічне навантаження з 21,5 ставки на 15 педагогічних працівників (377,7 годин) до 8,2 ставок на 9 викладачів (148 години), крім того на музичному відділенні за розкладом проводяться тільки індивідуальні та обов’язкові групові заняття (сольфеджіо, музична література), клас хореографії — групові заняття із зменшенням годин.
В КПСМНЗ «Школа мистецтв м. Слов’янська» контингент учнів у порівнянні з періодом до повномасштабного вторгнення, зменшився на 337 осіб, на сьогодні він складає 318 осіб, педагогічне навантаження з 82 ставок на 44 педагогічних працівники (1476 годин) до 78 ставок на 39 викладачів (1404 години). На музичному відділенні проводяться за розкладом лише індивідуальні і обов’язкові групові заняття, на відділенні візуально-сценічних мистецтв проводяться заняття з образотворчого мистецтва та класу хореографії із зменшенням годин.
Навчання в закладах проводиться тільки у дистанційному режимі».
Як видно з документу, реорганізація юридичної особи (Школа мистецтв № 2) буде відбуватися шляхом приєднання до юридичної особи (Школа мистецтв м. Слов’янська). Після завершення процедури реорганізації, у Билбасівці буде працювати філія. Але вже без статусу юридичної особи.
Читайте також
Слов’янська МВА обіцяє, що контингент учнів та педагогічний склад «оптимізованої» школи буде збережено.
Але є люди, які в результаті даної оптимізації все-таки постраждають. Це, передусім, адміністративний персонал «Школи мистецтв № 2». Як мінімум, мова може йти про директора школи, його заступника, бухгалтера.
Чи знайдеться їм місце в об’єднаному закладі, який після проведення реорганізації буде називатися «Комунальний заклад Слов’янської міської ради „Школа мистецтв Слов’янської міської територіальної громади“?
Як стало відомо Карачуну з неофіційних джерел, колективи двох шкіл подали керівництву Слов’янської МВА свої пропозиції, кого б вони хотіли бачити на посаді керівника «Школи мистецтв Слов’янської міської територіальної громади». Не важко здогадатися, що викладачі і співробітники «міської» школи бачать на посаді директора висуванця зі свого колективу, а викладачі «районної» школи — свого.
Чия кандидатура переможе?
Поки що Карачун не має інформації щодо реально можливих варіантів.
Слідкуємо за перебігом подій.